SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Kreatívne učenie

Zaujať deti je v dnešnej digitálnej dobe veľmi ťažké.

Kreatívne učenieKreatívne učenie (Zdroj: pixabay.com)

Dnešné deti vyrastajú v dobe plnej obrazoviek a technológii. Stimulácia detských zmyslov a rozvoj ich kreativity je čím ďalej tým zložitejší a namáhavejší. Kreativita má v živote našich detí obrovský zmysel, dovoľuje im vyjadrovať ich pocity, myšlienky a nálady. Umožňuje uspokojovať a porozumieť detským potrebám. Je to jedna z najcennejších vlastností, aké môžu mať nielen deti. Každé má inú úroveň kreativity a tvorivosti, ktorá sa dá ďalej rozvíjať a zlepšovať. Učenie pomocou tvorivých činností je jednou z najlepších možností na rozvoj a vzdelávanie detí. Pre tento proces sú potrebné rôzne pomôcky a knihy.

V rámci ponuky kresťanského internetového kníhkupectva, yzop.sk nájdete aj produkty na podporu kreativity a tvorivosti detí. Z ponuky vyberáme priamo z našej dielne Biblické maľovanky a Pexeso.

Biblická maľovanka - Nová Zmluva I. Biblická maľovanka - Nová Zmluva I. (zdroj: yzop.sk)

Biblická maľovanka – Stará zmluva I. a Biblická maľovanka – Nová zmluva I.
Na svojich 16 stranách, každá maľovanka obsahuje 8 biblických príbehov vybratých so Starej a Novej zmluvy, ktoré si môžu deti podľa predlohy alebo vlastnej kreativity vymaľovať. Pri každom príbehu je uvedená aj skratka biblického textu, v ktorej knihe a kapitole je príbeh vyrozprávaný. Okrem kreativity si deti precvičujú a zlepšujú svoje motorické schopnosti. A z každej stánky maľovanky sa naučia niečo nové o Pánu Bohu. Maľovanky sú vhodné ako pomôcky na vyučovanie náboženstva, nedeľnej besiedky alebo domáce vzdelávanie.

Biblická maľovanka - Stará zmluva I. Biblická maľovanka - Stará zmluva I. (zdroj: yzop.sk)

Okrem Biblických maľovaniek sme si pre vás pripravili aj Pexeso – Biblické príbehy. Obsahuje 18 unikátnych ilustrovaných hracích kartičiek s rôznymi príbehmi Novej zmluvy. V rámci hracieho plánu je okrem pravidiel hry aj popis všetkých párov hracích kartičiek, pri ktorých je uvedené aj miesto, biblický text, kde je v Novej zmluve daný príbeh napísaný. Pri tejto hre zažijú zábavu nie len deti, ale aj ich rodičia a naučia sa niečo nové o tom aké skutky konal Pán Ježiš Kristus.

Pexeso Biblické príbehy Pexeso Biblické príbehy (zdroj: yzop.sk)

Ďalšie zaujímavé pomôcky, hry a knihy pre deti, ktoré sme si pre vás pripravili a pripravujeme nájdete na stránkach internetového kresťanského kníhkupectva, yzop.sk. Pre rozvoj detskej kreativity a uspokojenie duše stále svoju ponuku rozširujeme o nové a nové tituly. Aktuálne a ďalšie zaujímavé informácie nájdete aj na našom facebooku - @eshopyzop.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej

Základ príjemného bývania je pomerne jednoduchý.

Tlačové správy

Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu

Každým nákupom v Kauflande je teraz pomoc bližšie!

Tlačové správy

Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí

V Očnom centre Sokolík poskytujeme očnú starostlivosť v plnom rozsahu, v operačných sálach, i v špecializovaných ambulanciách.