SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

S LPG autoplynom to vyhrá príroda aj vaša peňaženka

Nutnosť znížiť množstvo škodlivín z motorových palív sa z akademickej roviny dostala do každodenného života.

Stále viac ľudí ju vníma osobne a chce jazdiť ekologickejšie. Medzi zatiaľ nie veľmi masovo rozšírenými elektromobilmi a extrémnou voľbou jazdiť len na bicykli existuje zlatá stredná cesta. Automobil s LPG pohonom. Trh ponúka automobily s fabrickým LPG pohonom bez nutnosti prestavby na autoplyn a po celom Slovensku sú v hustej sieti čerpacích staníc Slovnaft dostupné výdajné stojany na LPG.

Hospodárna prevádzka a dlhý dojazd

Až o 74 % menej oxidov dusíka (NOx) a 21 % menej tuhých častíc (PM) než naftový motor* – to sú argumenty v prospech LPG, ktoré presvedčia motoristov s úprimným záujmom o životné prostredie. LPG pohon si však získa aj tých, ktorí majú na prvom mieste hospodárnosť prevádzky vozidla. LPG je lacnejší ako klasické motorové palivá a po natankovaní zabezpečuje dlhý dojazd kombináciou oboch nádrží. O obľube LPG svedčia čísla zo sveta. LPG vozidiel jazdí po svete približne 27 miliónov. Napríklad v Južnej Kórei až 95 % taxíkov jazdí na LPG. Za posledných 10 rokov narástla spotreba LPG o 40 %. V Európe jazdí až 10 miliónov automobilov na LPG pohon, pričom najobľúbenejšie sú v Poľsku. U našich severných susedov vlastní LPG automobil takmer 3 milióny šoférov. LPG je tiež mimoriadne obľúbené v Nemecku a Taliansku. Environmentálne výhody LPG oceňujú aj na Islande, kde dôsledne dbajú na ochranu životného prostredia. Na ostrove sú automobily v požičovniach prevažne na LPG pohon. Výnimočnej popularite sa tu teší Dacia Duster LPG.
*zdroj: WLPGA

Overený značkový autoplyn

Prvé automobily na LPG pohon sa na Slovensku objavili ako rarita v polovici 90-tych rokov. Ich počet začal stúpať až o takmer desaťročie neskôr aj vďaka Slovnaftu. Slovnaft začal na náš trh v roku 2003 dodávať značkový ECO+ Autoplyn. Práve možnosť kontroly nad procesom výroby zaručuje špičkovú kvalitu produktu. Počas výroby je ECO+ Autoplyn upravovaný špeciálnymi čistiacimi procesmi, vďaka ktorým neobsahuje látky spôsobujúce koróziu a znehodnotenie súčiastok palivového systému vozidla. Tým je garantovaná vysoká chemická čistota, ktorá ho zaraďuje medzi vysoko kvalitné. O jeho kvalite svedčí vysoké oktánové číslo. Kým norma stanovuje minimálne 89, ECO+ Autoplyn má oktánové číslo až 92.

Za 17 rokov sa ECO+ Autoplyn osvedčil ako spoľahlivá a dostupná alternatíva. Preverili ho milióny najazdených kilometrov, keď prírodu ušetril od stoviek ton škodlivín a vodičom ušetril státisíce eur. LPG je naďalej dobrou voľbou pre ľudí, ktorí chcú nájsť kompromis medzi šetrnosťou k prírode a potrebou používať auto.

Aj LPG prináša inovácie
Je to práve značka Dacia, ktorá má dlhoročné skúsenosti s týmto pohonom a prináša mnohé inovácie v oblasti LPG. O LPG know how svedčí aj fakt, že Dacia je jedinou značkou, ktorá ponúka všetky svoje modely aj vo verzii LPG. . A výhodou pre užívateľa je priaznivá obstarávacia cena a nízke prevádzkové náklady automobilu.

Najnovší modelový rad LPG je k dispozícii s novým motorom 1,0 TCe 100, ktorý bol priamo vyvíjaný pre prevádzku na LPG. Napriek využitiu moderných technológií, bol veľký dôraz kladený na spoľahlivosť a jednoduchosť motora. Dacia s pohonom LPG je dvojpalivová a disponuje dvomi rôznymi systémami vstrekovania paliva, rovnako tak dvomi nádržami = jednou na benzín a druhou na LPG.

Pridajte plyn a hrajte o Dacia Duster LPG

Teraz máte jedinečnú možnosť získať populárne LPG SUV! Tankujte ECO+ AUTOPLYN a hrajte o Dacia Duster LPG alebo palivové MOL Group Gift karty. Podmienkou je, aby ste v čase trvania súťaže od 1.10. do 30.11. 2020 natankovali spolu (na viacero tankovaní) minimálne 70 litrov ECO+ AUTOPLYN na vybraných čerpacích staniciach Slovnaft a zaregistrovali svoju BONUS kartu. Pokiaľ BONUS kartu ešte nemáte, vyžiadajte si ju na ktorejkoľvek čerpacej stanici Slovnaft a použite ju pri zaplatení.

Svoju najbližšiu LPG stanicu nájdete jednoducho prostredníctvom vyhľadávača:
https://cerpaciestanice.slovnaft.sk/?search

Jeden zo súťažiacich získa novú Dacia Duster LPG – vozidlo stvorené pre dobrodružstvá v akomkoľvek teréne. A to úspornejšie, s nižšími emisiami a s lepším pocitom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to

Najlepším terénnym vozidlom je služobné auto, vtipkujú Slováci. No i keď ide len o vtip, je na ňom aj kúsok pravdy.

Tlačové správy

Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody

Téma posilňovania zdravia je v dnešnej dobe veľmi populárna. Avšak, dosiahnutie perfektného zdravia vôbec nemusí byť tak náročné.

Tlačové správy

Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo

Platíte odvody a dúfate, že ak ochoriete, zaplatia vám potrebnú liečbu? Pandémia a zlý návrh štátneho rozpočtu môžu veľa zmeniť.