SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Každodenná myšlienka

„Myslenie je najťažšia práca, ktorá existuje. To je dôvod, prečo tak málo ľudí myslí.“ Henry Ford

MyslenieMyslenie (Zdroj: pixabay.com)

Myslenie je tvorivý proces, pri ktorom si každý človek kladie veľa logických otázok, pomocou ktorých napreduje, hľadá skryté odpovede a riešenie zložitých problémov. Myslenie sa začína, ako základný proces pri všetkých našich činnostiach vytrácať a ľudia nechávajú za seba myslieť ostatných. Konštruktívne myslieť znamená namáhať vlastné mozgové závity, ktoré sú v čase internetu, informačného smogu čím ďalej menej a menej využívané. Vedci, politici, myslitelia, filozofi sa stali známymi, pretože niečo vymysleli a svoje myšlienky si nenechávali pre seba, ale podelili sa s nimi s ostatnými. Boli také dôležité, že pretrvali do dnes a ľudia si ich podávali a spisovali. Zaujímavé myšlienky známych aj menej známych ľudí dokážu ostatných inšpirovať, povzbudiť, donútiť na chvíľu sa zastaviť a zamyslieť. Motivujú našu myseľ myslieť.

V ponuke kresťanského internetového kníhkupectva, yzop.sk, nájdete zbierku zamyslení Smieť žiť pre Krista, ktorú zostavil bývalý generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Miloš Klátik.

Smieť žiť pre Krista - Miloš Klátik Smieť žiť pre Krista - Miloš Klátik (zdroj: yzop.sk)

V poradí už v druhom ročníku Zamyslení na každý deň v cirkevnom roku 2020 - 2021 nájdete 364 úvah, zamyslení nad Božím slovom, z pera 108 evanjelických a. v. a reformovaných farárov a farárok, pôsobiacich na Slovensku i v partnerských zahraničných cirkvách. Titul je vložený do cirkevného roku Evanjelickej a. v. cirkvi, ktorý začína 1. adventnou nedeľou 29. novembra 2020 a končí týždňom po poslednej nedeli cirkevného roku, sobotou pred 1. adventnou nedeľou 27. novembra 2021. Jednotlivé príspevky reflektujú daný biblický text, aktuálne cirkevné sviatky v danom dni a výročia osobností známych nielen v cirkvi, ale aj v spoločnosti. Súčasťou každej úvahy je biblický text, krátka modlitba a vhodné piesne z Evanjelického spevníka. V závere sa nachádza menný zoznam prispievateľov a register biblických textov.

„V našej evanjelickej cirkvi a. v. sa „evanjelium čistotne káže a sviatosti sa podľa Božieho slova prisluhujú“. Preto sa jej verne pridŕžajme a stojme pevne v jej pravde, buďme samými sebou, nebuďme akýmisi náboženskými hybridmi, ktoré vlastne nevedia, kam patria. „Sme cirkvou vyznania! Sme cirkvou Augsburského vyznania! V Augsburgu išlo o veľa, ba priam o všetko. Šlo o evanjelium Trojjediného Boha, ktorý sa v Ježišovi sklonil k nám a zmieril so sebou vzbúrené stvorenie. Len toto evanjelium ako viva vox Dei (živý hlas Boha) má moc vytvoriť a zachovať cirkev... Byť verný Augsburskému vyznaniu znamená byť verný tomuto hlasu. Znamená to trend celej cirkvi Kristovej svedčiť o nevyhnutnosti výkladového pravidla pri interpretácii Svätého písma, veriaceho nebola zadúšaná moralizmom, po moci bažiacim klerikalizmom či mystickým filozofovaním.“
Citát s úvodníka

V ponuke internetového kresťanského kníhkupectva, yzop.sk nájde omnoho viac, čo poslúži nielen mysleniu, ale pohladí aj dušu. Viacej zaujímavých informácii a noviniek nájdete aj na našom facebooku - @eshopyzop.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line