SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!

Grant Nápad pre 3 generácie, na podporu komunitného života, je opäť otvorený. Najlepšie projekty získajú 30-tisíc eur.

Grantový program Poštovej banky Nápad pre 3 generácie vznikol s cieľom podporiť aktivity, na ktorých budú spolu participovať deti, dospelí a seniori - teda skupiny ľudí s odlišnými názormi a postojmi. Projekt ich má spojiť pre dobrú vec.„Kedysi žili viaceré generácie spolu - či už v jednom dome, obci alebo meste. Dnes tomu už nie je v takej miere ako v minulosti. Preto bolo našim zámerom opäť spojiť ľudí z rôznych generácií, aby spolu trávili čas, vymieňali si svoje skúsenosti, poznatky, mladí sa učili od starších a naopak,“ hovorí o myšlienke grantu správkyňa Nadácie a koordinátorka grantu Hana Tarabová.

Počas uplynulých 4. ročníkov prijal viac ako 800 žiadostí a medzi najlepšie trojgeneračné projektyz oblasti zdravotníctva, sociálnej pomoci, vzdelávania, športu, či zveľaďovania verejného priestoru rozdelil 100-tisíc eur.

„Napríklad v obci Komoča sme podporili projekt s názvom Bylinky a bosé nohy. Dospelí pripravili terén, postavili vyvýšené záhony, naplnili chodníky rôznorodým prírodným materiálom a osadili nádobu na zadržanie dažďovej vody. Dedkovia zhotovili lavičku, babičky s deťmi vypestovali priesady a zasadili bylinky, o ktoré sa budú starať všetky tri generácie a môžu ich aj ďalej využiť podľa informácií, ktoré získali od odborníka v rámci workshopov ,“ približuje jeden zo skvelých, už zrealizovaných nápadov na spájanie generácii Hana Tarabová.

O grant sa môžu uchádzať mestá, obce, školy, škôlky, neziskové organizácie, ale aj aktívni občania, ktorí chcú urobiť dobrú vec pre svoje okolie. Tento rok si prerozdelia celkovo 30-tisíc eur. Projekty je možné posielať od 29. októbra do 15. decembra 2020. Podrobnosti nájdete na stránke www.pre3generacie.sk .

„Ak aj vy máte nápad, projekt na papieri, z ktorého sa s našou pomocou môže už o pár mesiacov stať realita, pošlite nám ho. Radi podporíme myšlienky, ktoré dokážu zlepšiť život komunity, mesta či obce,“dodáva Hana Tarabová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 3 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 17 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


17 h
SkryťZatvoriť reklamu