SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!

Grant Nápad pre 3 generácie, na podporu komunitného života, je opäť otvorený. Najlepšie projekty získajú 30-tisíc eur.

Grantový program Poštovej banky Nápad pre 3 generácie vznikol s cieľom podporiť aktivity, na ktorých budú spolu participovať deti, dospelí a seniori - teda skupiny ľudí s odlišnými názormi a postojmi. Projekt ich má spojiť pre dobrú vec.„Kedysi žili viaceré generácie spolu - či už v jednom dome, obci alebo meste. Dnes tomu už nie je v takej miere ako v minulosti. Preto bolo našim zámerom opäť spojiť ľudí z rôznych generácií, aby spolu trávili čas, vymieňali si svoje skúsenosti, poznatky, mladí sa učili od starších a naopak,“ hovorí o myšlienke grantu správkyňa Nadácie a koordinátorka grantu Hana Tarabová.

Počas uplynulých 4. ročníkov prijal viac ako 800 žiadostí a medzi najlepšie trojgeneračné projektyz oblasti zdravotníctva, sociálnej pomoci, vzdelávania, športu, či zveľaďovania verejného priestoru rozdelil 100-tisíc eur.

„Napríklad v obci Komoča sme podporili projekt s názvom Bylinky a bosé nohy. Dospelí pripravili terén, postavili vyvýšené záhony, naplnili chodníky rôznorodým prírodným materiálom a osadili nádobu na zadržanie dažďovej vody. Dedkovia zhotovili lavičku, babičky s deťmi vypestovali priesady a zasadili bylinky, o ktoré sa budú starať všetky tri generácie a môžu ich aj ďalej využiť podľa informácií, ktoré získali od odborníka v rámci workshopov ,“ približuje jeden zo skvelých, už zrealizovaných nápadov na spájanie generácii Hana Tarabová.

O grant sa môžu uchádzať mestá, obce, školy, škôlky, neziskové organizácie, ale aj aktívni občania, ktorí chcú urobiť dobrú vec pre svoje okolie. Tento rok si prerozdelia celkovo 30-tisíc eur. Projekty je možné posielať od 29. októbra do 15. decembra 2020. Podrobnosti nájdete na stránke www.pre3generacie.sk .

„Ak aj vy máte nápad, projekt na papieri, z ktorého sa s našou pomocou môže už o pár mesiacov stať realita, pošlite nám ho. Radi podporíme myšlienky, ktoré dokážu zlepšiť život komunity, mesta či obce,“dodáva Hana Tarabová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Služby spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je lídrom trhu operatívneho lízingu u nás, preto musia byť bezchybné.

1 h

Riaditeľ školy Vladimír Vajcík: Za úspechmi našej školy je viac faktorov, najdôležitejší sú však učitelia.

4 h

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

15 h