SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Overte si, či máte svoj účet v druhom pilieri aktívny. Bez sporenia v druhom pilieri môže byť váš budúci dôchodok oveľa nižší.

Neviete či si už sporíte v druhom pilieri? Pomôžeme vám overiť to.

Založiť si sporenie v druhom pilieri môžete jednoducho a online cez portál druhypilier.sk. Pre online založenie druhého piliera stačí agentovi nadiktovať niekoľko základných údajov a všetko vybavíme za vás.

Sporenie v druhom pilieri by malo byť aktívne do 24 hodín od založenia. Všetky dokumenty k sporeniu v druhom pilieri sú aktivované elektronicky. O zvyšok sa postará dôchodková správcovská spoločnosť.

Ako overiť účasť v druhom pilieri?

Register zmlúv starobného dôchodkového sporenia spravuje Sociálna poisťovňa. Overenie druhého piliera teda môžete vykonať tam.

Najjednoduchšie je využiť na to určené infolinky: 0906 171 989, 02 3247 1989, resp. pre volania zo zahraničia +421 906 171 989 alebo +421 2 3247 1989.

Vyberte si klapku 3 a opýtajte sa, či vás evidujú v zozname sporiteľov.

Celé preverenie trvá 1 minútu a dozviete sa všetko potrebné.

Pokiaľ už druhý pilier máte aktívny, povedia vám, v ktorej spoločnosti je zmluva evidovaná.

Skontrolujte si výplatné pásky

Ak máte pochybnosti o tom, či ste v druhom pilieri, odporúčame tiež skontrolovať si výplatnú pásku. Pokiaľ ste si v minulosti začali sporiť na dôchodok, na páske by ste mali nájsť údaj o tom, koľko eur z vašej mzdy ide na starobné dôchodkové sporenie.

DSS je povinná vám posielať prehľad každý rok

Každá DSS je zo zákona povinná posielať klientom každoročne výpis z osobného dôchodkového účtu. Z tohto výpisu by malo byť zrejmé, v ktorej DSS ste. Nájdete na ňom aj informácie o tom, v ktorom dôchodkovom fonde si sporíte. Ak vám takýto výpis z účtu nechodí, kontaktuje svoju správcovskú spoločnosť.

Svoj účet v druhom pilieri si môžete kontrolovať aj online

Najjednoduchšie a najrýchlejšie je skontrolovať si svoj stav sporiaceho účtu a jednotlivé fondy online. Cez internet si viete skontrolovať stav účtu, vývoj dôchodkových fondov, prípadne môžete robiť aj rôzne zmeny online.

Ak potrebujete akúkoľvek pomoc, obráťte sa na nás. Kontaktný formulár alebo telefónnu linku nájdete na webe druhypilier.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

19 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan