SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Kanoista Matej Struhár: Logo Niké by som mal na novej lodi

Na to, aby dokázal valcovať konkurenciu, potrebuje novú loď a verí, že vďaka Fondu pre budúcnosť športu sa mu to podarí.

Niektorí by s tým sekli, on začal vyhrávať cenné kovy. Matej si pred niekoľkými rokmi zlomil na hodine telesnej výchovy nohu. Aj napriek tomu na šport nezanevrel, naopak, začal sa mu venovať ešte viac a stal sa z neho úspešný kanoista. Na to, aby dokázal valcovať konkurenciu, potrebuje novú loď a verí, že vďaka Fondu pre budúcnosť športu sa mu to podarí.

Matej po úraze chcel robiť šport, pri ktorom by nemusel do značnej miery používať nohy. Mama mu navrhla, aby skúsil kanoistiku. Pred piatimi rokmi to skúsil a ako tvrdí, baví ho to doteraz. Dokazuje to titulom majstra Slovenska na 200 metrovej trati, ktorý získal tento rok v lete. Okrem toho je aj vicemajster Moravy a takisto sa zúčastnil na podujatiach v Poľsku.

Aktuálne je už sezóna ukončená, no trénuje sa stále.„Teraz trénujem len jednofázovo. Máme online vyučovanie, tak tréning máme len popoludní. Za normálnych okolností trénujeme dvojfázovo,“ povedal Matej, ktorý sa chce budúci rok kvalifikovať na majstrovstvá Európy a majstrovská sveta. Jeho najväčším cieľom je dostať sa na olympiádu.

Mladý kanoista má veľmi jasno v tom, čo by urobil s potenciálnou výhrou. „Kúpil by som si vlastnú loď, na ktorej by som mohol trénovať a pretekať. Teraz mám loď požičanú od školy, nie je moja. Je to už starší model a konkurencia má už kvalitnejšie lode, takže takto by som sa im chcel tiež dorovnať. Už z nej pomaly aj vyrastám,“ uviedol Matej.

Na záver dodal, že pokiaľ by získal grant z fondu, vďaka ktorému by si spomínanú loď mohol kúpiť, zdobilo ju logo Niké.

Ak patríte medzi amatérskych športovcov, môžete o finančnú podporu z fondu požiadať aj vy. Stačí k tomu len natočiť zaujímavé video, v ktorom sa predstavíte, poviete, na čo by ste pridelené prostriedky využili a video nahráte na internetovú stránku www.nikefondsportu.sk . Skúste to a možno podporíme aj vás!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


19 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu