SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Východ Slovenska má potenciál pre ďalší rozvoj

Logistický park P3 Košice ponúka ďalších 12 880 m² plochy na okamžitú výstavbu.

Cestná infraštruktúra, výborná dostupnosť lokalít a pracovnej sily, ale aj blízkosť koncových zákazníkov pri logistike a distribúcii. Tieto faktory rozhodujú o tom, či prinesie investor do regiónu biznis a podporí jeho rozvoj. „ Aj keď je stále najsilnejšou lokalitou Bratislava a jej okolie, veľký potenciál pre rozvoj vidíme aj na východe Slovenska, kde sme na jeseň minulého roka začali s výstavbou parku P3 Košice v Novej Polhore,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks.

Takmer rok od spustenia výstavby je dnes P3 Park Košice v Novej Polhore dôležitým logistickým centrom košického regiónu a východného Slovenska. Strategická poloha v centre takzvanej „cross border“ oblasti, v blízkosti hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou, garantuje efektívnu cezhraničnú distribúciu a zásobovanie na trhoch strednej a východnej Európy. „Vynikajúcou polohou a rozlohou sa náš park v Novej Polhore časom stane regionálny a aj medzinárodný logistický uzol, ktorý spojí juh a sever východného Slovenska, o kolité krajiny s možným dosahom na Ukrajinu,“ dodáva Peter Jánoši.

Voľné priestory ihneď

Celková rozloha parku P3 Košice v Novej Polhore je takmer 170 tisíc m² a získať prácu by v ňom mohlo približne 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu. Z celkovej plochy je aktuálne ihneď k dispozícii 12 880 m² voľných priestorov a na ďalších takmer 157 tisíc m² je možná ďalšia výstavba. „V týchto dňoch sa pripravujeme na výstavbu druhej haly, kde bude k dispozícii 12 880 m² skladových priestorov s modernými kancelárskymi priestormi,“ opisuje Peter Jánoši.

Špičkové haly kategórie A

P3 Logistic Parks v košickom parku aktuálne spravuje jednu priemyselnú nehnuteľnosť, v ktorej postavil špičkovú halu kategórie A s celkovou plochou 12 880m². Haly, ktoré developer stavia, sú vybavené moderným systémom vykurovania a ventilácie, majú zvýšenú tepelnú izoláciu strechy aj úsporné inteligentné LED osvetlenie. Budovy sú zároveň konštrukčne pripravené na ďalšie expanzné rozšírenie kancelárskych alebo obchodných priestorov. „Staviame moderné nehnuteľnosti najvyššej kvalitatívnej úrovne A spĺňajúce prísne environmentálne kritéria,“ hovorí Peter Jánoši. Certifikácia budov hovorí o hospodárnosti a efektívnosti využívania energií v rámci priestorov, o šetrnosti k životnému prostrediu a zároveň, ako sa v budove ľudia cítia. „Ekologické riešenia, garantované certifikátom znižujú energetické náklady na prevádzku budovy a zvyšujú hodnotu stavby,“ dodáva.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!

UNBOXING a recenze skvělé autonavigace Mio Spirit 8670 EU - jak si vedla v testu funkcí a co na ni říká Mahulena Bočanová?

TEST špičkové autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EU!
Tlačové správy

Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu

Trvanlivé potraviny a drogériu ľuďom v núdzi môžete darovať v predajniach alebo cez Tesco Online nákupy do 3. decembra.

Tlačové správy

Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat.