SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

5 tipov pre jesennú záhradu, ktoré Vás prekvapia

Jesenné upratovanie nemusí byť drina. Ponúkame Vám 5 tipov, vďaka ktorým si ho môžete podstatne zjednodušiť.

Jeseň sa pomaly mení na zimu, dni sa krátia, no ešte pred tým, než zatiahnete žalúzie a zabalíte sa do deky s horúcim čajom, je čas myslieť na to, ako zazimujete Vašu záhradu. Strategické jesenné upratovanie je ten najlepší spôsob, ako záhradu pripraviť na nový štart na jar a dopriať jej zaslúžený odpočinok počas zimných mesiacov. V tomto sprievodcovi Vám predstavíme 5 užitočných tipov, ktoré Vám jesenné upratovanie môžu zjednodušiť a uľahčiť.

1. Druhá šanca pre popadané lístie

Popadané lístie môže slúžiť ako výborné prírodné hnojivo, pokiaľ sa správne rozloží. Dôležité je lístie na konci jesene pozbierať a nenechať ho cez zimu len tak ležať na tráve. Pod hnijúcim lístím sa totiž ľahko rozšíri pleseň, ktorá má negatívny vplyv na zdravie trávnika. Pokiaľ máte väčšiu záhradu alebo potrebujete upratať príjazdovú cestu, neoceniteľným pomocníkom je fukár na lístie. S ním za chvíľu nafúkate listy na jednu kopu a presuniete ich do kompostera, kde sa z nich stane cenné prírodné hnojivo.

Fukár nájde svoje uplatnenie rovnako v zime pri čistení chodníkov od napadnutého snehu. Zároveň je veľkou pomocou pri čistení odkvapov, z ktorých efektívne vyfúka napadané lístie a iné nečistoty. Pri výbere jednoznačne odporúčame zvoliť aku fukáre , ktoré sú až 4-násobne tichšie ako tie benzínové. Nie len sa im vyrovnajú výkonom, ale navyše nevypúšťajú škodlivé benzínové splodiny do Vašej záhrady a zároveň nie ste obmedzení dĺžkou kábla. Naše odporúčanie patrí 56V aku fukáru EGO Power+ LB5800E s výkonným bezuhlíkovým motorom, ktorý patrí k špičke medzi ručnými fukármi s rýchlosťou vzduchu až 270 km/h a prietokom 986 m3/hod.

2. Kosačka ako vysávač na lístie

Keď už máte lístie na trávniku nafúkané na kopu, jedným z najrýchlejších spôsobov, ako ho pozbierať, je využiť saciu silu kosačky. Výkonné aku kosačky EGO Power+ s vysokým zdvihom dokážu prevziať rolu záhradného vysávača a vďaka veľkému záberu rýchlo nasať lístie do zberného koša, z ktorého ich ľahko vysypete do kompostera. Taktiež disponujú funkciou mulčovania, kedy rozdrvené listy môžu slúžiť ako hnojivo pre trávnik.

3. Odpoveď na odolné nečistoty

Poznáte to. Po jednom daždivom týždni sa z chodníka pokrytého vlhkým zlepeným lístím stane doslova klzisko s veľkým rizikom pošmyknutia. Tu nachádza svoje nenahraditeľné miesto Zametacia kefa EGO Power+ BBA2100 . Tento nástavec systému Multi-tool so záberom 56 cm je ideálny pre čistenie pevných povrchov od mokrého lístia, ihličia, kamienkov alebo snehu, pričom odolné štetiny vymetú nánosy aj z hlbokých rýh. Očistenie chodníka či príjazdovej cesty na jeseň nikdy nebolo jednoduchšie.

4. Plotostrih nie len na strihanie živého plota

Po prvých mrazoch je čas na odstránenie odumretých častí trvaliek v kvetinových záhonoch. Tu dokáže prácu podstatne uľahčiť plotostrih, ktorý nahradí prácne strihanie stoniek nožnicami. Plotostrihom ich ľahko skrátite na požadovanú dĺžku bez námahy. Aku plotostrihy EGO Power+ sú vybavené kvalitnými nožmi, ktoré zabezpečujú hladký rez bez hluku, benzínových splodín a komplikovaného štartovania benzínových strojov. Držíte tak v rukách tiché a ekologické zariadenie a zároveň máte úplnú slobodu pohybu.

5. Jesenné prerezávanie stromov

Na konci jesene môžeme využiť dobrý výhľad do koruny stromov a odstrániť choré alebo odumreté konáre. Prečistenie koruny prispieva k lepšiemu zdraviu a plodnosti ovocných stromov, ktoré sú tak menej náchylné na choroby. Prerezávanie konárov z rebríka však prináša riziku úrazu, preto odporúčame využiť vyvetvovaciu pílu EGO Power+ PSA1000 , s ktorou dosiahnete aj vysoko-položené konáre zo zeme. Tento nástavec systému Multi-tool je špeciálne určený pre starostlivosť o stromy a prináša rýchlosť reťaze až 20 m/s pre čistý a presný rez. Poháňaný základňou PH1400 s výkonom až 2000W aku systém Multi-tool ponúka dostatok výkonu pre širokú škálu využitia v záhrade od prerezávania stromov cez vyžínanie, strih živých plotov, až po odpratávanie snehu v zime so zametacou kefou.

Jesenné upratovanie v záhrade už nemusí byť drina. S inovatívnou aku záhradnou technikou EGO Power+ sa môže starostlivosť o záhradu stať príjemnou a oddychovou aktivitou bez hluku a benzínových splodín.

Viac informácií nájdete na www.egopower.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Novinka medzi prefabrikátmi

Výťahová šachta Leier.

výťahová šachta Leier
Tlačové správy

Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií

Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc.

Tlačové správy

3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc

Cieľom projektu s názvom CBC Tours (SKHU/1801/1.1/001) je mobilizovať cestovný ruch v maďarsko-slovenskom pohraničnom regióne.