SME

Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky

Keď život chutí už 195 rokov. Každá spoločnosť má svoju históriu, avšak nie za každou stojí aj príbeh lásky.

V tomto prípade ide o lásku medzi mužom a ženou, ktorá priniesla prvé vinárstvo mimo územia Francúzska na výrobu sektov. Viete, čo sa skrýva za týmto slovenským vinárstvom, ktorého produkty sú oceňované aj v zahraničí?

Málokto z nás by nepoznal spoločnosť Hubert J.E., najväčšieho slovenského výrobcu šumivých vín, ktorá si tento rok pripomína úctyhodné 195. výročie svojho vzniku. Mnoho ľudí však netuší, že za skutočným rozmachom spoločnosti stojí zamilovaný pár Johann Evangelist a Pauline Hubert.

Vízia cesty za úspechom
História spoločnosti, neskôr známej ako Hubert J.E., sa začala písať v roku 1825, kedy bolo v Bratislave založené prvé vinárstvo na výrobu šumivého vína mimo územia Francúzska.

Za úspešným vinárstvom sa ukrýva skutočná láska Johanna Evangelistu Huberta a Paulíny, ktorí viedli podnik. Nielen vďaka vrúcnym citom medzi nimi, ale aj vďaka ich spoločnej láske k vinárstvu a vedomostiam Johana, sa ako majitelia zaslúžili o to, že vinárstvo vtedy známe pod názvom Hubert Champagner-Fabrik zažívalo svoj najväčší rozkvet, ktorý siahal až za hranice vtedajšieho Rakúsko-Uhorska.

Paulína neskôr v roku 1882 úspešne prevzala riadenie spoločnosti po manželovi, z ktorej vybudovala legendu, ktorá nemá v našich krajoch obdobu. Hovorí sa, že v rodinách vinárov hľadajú vždy vdovu, ktorá by vinárstvo riadila. Ľudia verili, že sa im už po všetkých nástrahách života bude dariť. A tak sa Paulína stala jednou z prvých dám na Slovensku (vtedajšom Rakúsko-Uhorsku), ktorá stála na čele jednej z najstarších slovenských spoločností, ktorá funguje nepretržite až dodnes. Práve pod jej vedením sa šumivé víno Hubert stalo úspešným aj na cisárskom dvore.

Za dôkaz kvality sektov Hubert je považovaná udalosť z roku 1896, kedy na výstave v Budapešti uhorský cisár Franz Jozef I. ochutnal sekt Hubert a povedal: „Toto šampanské je vynikajúce.“ V tých časoch sa šampanským nazývali všetky šumivé vína, avšak v súčasnosti vieme, že šampanským sa označujú iba sekty vyrobené vo francúzskej oblasti Champagne, nikde inde vo svete. To, čo očarilo samotného cisára, bola vynikajúca chuť a kvalita slovenského sektu, ktorý sa už vtedy vyrábal rovnakou metódou kvasenia vo fľaši ako pravé francúzske šampanské – táto metóda sa nazýva méthode traditionnelle.

Portfólio plné ocenení a príležitostí
Na počesť tejto lásky, vznikli dva prémiové sekty venované každému z nich – Johann Hubert Extra dry a Pauline Hubert Rosé brut. To, čo spája tieto dve šumivé vína a šampanské, je fakt, že sú vyrobené rovnakým spôsobom – tradičnou metódou zrenia vo fľaši, ktorú používajú aj vinári v preslávenej francúzskej oblasti Champagne. Svoju úlohu zohrávajú najmä ušľachtilé kvasinky a dvojnásobné zušľachťovanie hrozna, ktoré prebieha v uzavretej fľaši. Dôraz sa kladie najmä na dôkladné prekvasenie, ktoré trvá 12 mesiacov. Za celým procesom sú desiatky hodín ručnej práce, od výberu hrozna zo slovenských viníc cez tradičnú metódu výroby až po zaradenie na predajné pulty. Vďaka svojej prémiovej kvalite sú oba sekty skvelou voľbou na slávnostné či výnimočné udalosti a sú pravidelne oceňovanými šumivými vínami odborníkmi aj na medzinárodných súťažiach vín. To všetko vďaka poctivej a tradičnej výrobe, do ktorej sa okrem kvalitných surovín pridáva srdce.

Aktuálne zažiaril maestro šumivých vín, Johann Hubert Extra dry, na jednej z najprestížnejších a zároveň najväčšej medzinárodnej vinárskej súťaži na svete AWC Vienna 2020 a získal zlatú medailu spomedzi silnej konkurencie. Až 11 232 vín od vyše 1 500 producentov zo 41 krajín sa uchádzalo o uznanie odborníkov s vycibreným jazykom.

Super prémiový rad sektov vyrábaný tradičnou metódou uzatvára šumivé víno Hubert XO brandy dosage, ktorého tajomstvo tkvie v unikátnej historickej receptúre z 19. storočia. Základom je tradičná metóda, zrenie vo fľaši 24 mesiacov a 15-ročné Karpatské brandy v expedičnom likéri.

Slovenský originál s nádychom francúzskej noblesy predstavuje prémiový rad Hubert L´Original, ktorý je ideálnym spoločníkom na príjemne strávený čas s niekým výnimočným či ako odmena pre seba a užívanie si pokojnej chvíle. Práve Hubert L´Original sa stal Vínom roka 2019 v kategórii šumivých vín.
Najobľúbenejší sekt Slovákov, Hubert De Luxe, sa nám už tradične spája s oslavou niečoho nového či s chvíľami s našimi blízkymi.
Pre dámy, ktoré si vedia život a každý moment vychutnať štýlovo, je ako stvorený Hubert Grand. Na medzinárodnej vinárskej súťaži v zámorí, Finger Lakes 2020, si získal ocenenie „double gold“ a v našich končinách sa stal Vínom roka 2020 v kategórii šumivých vín. Partner, ktorý nikdy nesklame – Hubert Club. Je predovšetkým skvelý na konzumáciu! Má najširšiu nielen varietu chutí – od suchého až po sladké, biele, rosé či červené, ale aj formátov fliaš – 3 l, 1,5 l, 0,75 l, 0,375 l a najmenšie 0,2 l. Je osviežujúcim základom pre miešané drinky i ľadové nápoje! Vysoká cena nie je vždy merítkom kvality. Je tomu tak aj v prípade slovenského a cenovo dostupného šumivého vína Hubert Club Zero Dosage, ktorý patrí medzi tie najlepšie v roku 2020. Nefavorizovanému sektu sa dostalo (pre mnohých nečakanej) pocty, keď bol ocenený zaradením do Národného salónu vín 2020, čo len potvrdilo vysokú kvalitu, tvrdú prácu, erudovanosť dlhoročné skúsenosti vinárstva Hubert J.E. vo výrobe sektov.
Najmladším členom portfólia sektov je Hubert Nealko, ktorý robí zo ženy dámu a z muža džentlmena. Je dôkazom toho, že vinárstvo myslí na všetkých milovníkov šumivých vín – i tých, ktorí si chcú vychutnať príjemné chvíle s bublinkami, no bez alkoholu.

Pripíjame nielen na život a úspechy, ale aj na tohtoročné 195. výročie vinárstva!
www.hubertsekt.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Ale že brutálny hráčsky notebook
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Priesady ako zo škatuľky
  6. Chceš vlastniť nový Galaxy S24, vyskúšaj ho vďaka Try Galaxy?
  7. Každý piaty zomrie
  8. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých
  1. dm podporila sumou 6 475 eur realizáciu projektu Základnej školy
  2. Na zdraví záleží
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek
  6. Rozbieha sa online súboj o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  7. Súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka štartuje online hlasovanie
  8. Štartuje online hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých 12 200
  2. Každý piaty zomrie 9 131
  3. Budúcnosť VÚSCH je v špičkovej medicíne a spokojnosti pacientov 8 780
  4. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? 6 538
  5. Devínska Kobyla teraz 6x dobrodružnejšia: Tipy, čo neprehliadnuť 3 811
  6. Trúfame si pristáť s lietadlom, ale na toto nám odvaha chýba 3 733
  7. Značka Cupra má na Slovensku už šesť nových Cupra garáží 3 509
  8. Ako sporiť na dôchodok? Radí odborník 2 717
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

dm podporila sumou 6 475 eur realizáciu projektu Základnej školy na ulici Eliáša Lániho v Bytči „EDUVITAL strecha“.


2 h

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku.


INZERCIA 12 h

Po pandémii, keď sa ekonomiky snažia oživiť a hľadajú stabilnú budúcnosť, digitálne meny ako Bitcoin opäť získavajú na význame.


INZERCIA 12 h
SkryťZatvoriť reklamu