SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť

Hybridné GLE a GLC sú pripravené ovládnuť segment luxusných SUV.

Mercedes-Benz osviežil svoje najviac populárne SUV rodiny GLC a GLE elektrifikovanými motormi. Hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete spájajú výhody dvoch svetov: v meste jazdia čisto elektricky, zatiaľ čo pri dlhých trasách využívajú dojazd spaľovacieho motora.

Okrem elektrického pohonu disponujú modely Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC, GLC 300 e 4MATIC, GLC 300 de 4MATIC aj pôsobivým športovým vzhľadom, nápadným vedením línií, svalnatými tvarmi a výraznými detailmi. Interiéru dominuje fascinujúci digitálny kokpit s možnosťou ovládania gestami. Služba Mercedes me Charge asistuje pri nabíjaní na cestách a vodiči vďaka nej získajú prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete.

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC

Najväčší člen rodiny vozidiel EQ Power je nabitý technológiami. Pod kapotou má kombináciu dvojlitrového dieselového štvorvalca a silného elektromotora. Balík asistenčných jazdných systémov dokáže výrazne odbremeniť vodiča v mnohých dopravných situáciách. Vďaka tomu nový Mercedes-Benz GLE získal od Euro NCAP najlepšiu známku pre čiastočne automatizované asistenčné systémy vo vozidle.

Systémový výkon 235 kW (320 k) a systémový krútiaci moment 700 Nm zrýchli vozidlo z nuly na sto za 6,8 sekúnd. Vďaka akumulátoru s veľkou kapacitou (31,2 kWh) môže čisto elektrický dojazd na jedno nabitie dosiahnuť až sto kilometrov, pričom maximálna rýchlosť v elektrickom režime končí na úrovni 160 km/h. Na základe údajov z 1,6 milióna jázd vyplýva, že 100-kilometrový elektrický dojazd postačí na dennú potrebu až v 96 percentách jázd a teda bohato pokryje potrebu väčšiny zákazníkov. Nový hybrid dobíjateľný zo siete tak na naftu poženiete najmä na výletoch mimo mesta.

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC disponuje rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom s výkonom až 60 kW. V priebehu tridsiatich minút sa automobil nabije z nula na sto percent (z 10 na 80 percent to trvá cca 20 minút). Nová GLE sa môže pochváliť najvýkonnejším akumulátorom, ktorý sa dokonale zladil s atletickým dizajnom. Nemeckí návrhári prišli s bravúrnym riešením pre zadnú časť auta, vďaka ktorému v batožinovom priestore nie je žiadne prevýšenie a je k dispozícii rekordný objem.

GLE ponúka širokú škálu najmodernejších asistenčných systémov. Okrem iného prinieslo ako prvé aj asistenta manévrovania s prívesom, ktorý uľahčuje cúvanie s prívesom najmä vodičom bez praxe. Nová GLE je tiež prvé SUV so zabudovaným revolučným infotainmentom MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz). Stačí, keď poviete „Hey Mercedes“ a vozidlo vás začne pozorne počúvať, aby následne mohlo vaše želania vykonať.

Mercedes-Benz GLC 300 e 4MATIC

Súčasne s novou GLE uzrela svetlo sveta aj hybridná verzia GLC dobíjateľná zo siete. Mercedes-Benz GLC patrí k najúspešnejším modelom SUV, ktorý tiež dostal sebavedomý facelift a zmenil sa najmä technologicky.

Mercedes-Benz dal novej GLC športovejší vzhľad, svalnaté plochy a výrazné detaily. Prepracovaná bola napríklad maska chladiča, spojler predného nárazníka ako aj sériové vysokovýkonné LED svetlomety s tvarom denného osvetlenia, ktorý pripomína pochodeň. Je to svetelný a dobre rozpoznateľný znak typický pre značku s hviezdou. Inováciám sa nevyhol ani interiér – dominuje infotainment MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz), ktorý očarí intuitívnymi a rozmanitými možnosťami ovládania, ako je ovládanie dotykom, gestami a optimalizované ovládanie hlasom. Nové balíky ENERGIZING, ktoré harmonizujú a prispôsobujú svetlo, ozvučenie, aromatizáciu a klimatizovanie interiéru, masáže, vyhrievanie a ventiláciu sedadiel, vám pomôžu, aby ste do cieľa dlhej cesty dorazili svieži a oddýchnutí.

Pod kapotou hybridný model GLC dobíjateľný zo siete kombinuje dvojlitrový benzínový alebo dieselový štvorvalec s výkonným elektromotorom a o prenos sily sa stará pohon všetkých kolies 4MATIC. Ako jazdí stredne veľké SUV s elektrickým pohonom? Hybridná GLC zrýchli z nuly na sto za 5,7 sekúnd.

Nová hybridná GLC je absolútne vhodným partnerom do všetkých terénov, na tiché šoférovanie po meste s nulovými emisiami aj na šetrné brázdenie diaľnice. Inteligentná prevádzková stratégia podporuje vodiča v efektívnom jazdení na báze trasy. Takzvaný asistent ECO podporuje vodiča ako tréner a pomáha mu so šetrením elektrickej energie a paliva. Vodiči, ktorí budú dôsledne postupovať podľa jeho rád, dokážu v porovnaní s normálnym jazdným profilom znížiť spotrebu až o päť percent.

Rodiny GLE a GLC od Mercedes-Benz sú synonymom komfortu, technológií, bezpečnosti, a nové hybridné modely dobíjateľné zo siete posúvajú oba modely do nových výšin. Technológia hybridného pohonu dobíjateľného zo siete tvorí dôležitý pilier stratégie pohonov značky Mercedes-Benz na ceste k bezemisnej mobilite budúcnosti. Nové GLE a GLC ukazujú, ako môžu byť luxusné a inteligentné SUV ohľaduplné voči prírode.

Nové kupé GLE a GLC sú osobnosti, ktoré neprehliadnete

Oba nové hybridné modely GLE a GLC dobíjateľné zo siete sú dostupné aj vo verzii kupé. Vďaka neprehliadnuteľnému dizajnu sú také športové a štýlové ako nikdy predtým. Svojim dizajnom, revolučným kokpitom a vysokou úrovňou komfortu nastavujú latku vo svojej triede. Ste pripravení na svoje veľké predstavenie? Spoznajte nové kupé GLE a GLC od Mercedes-Benz.

Prémiové benefity

Dlhodobý úspech Mercedes-Benz na trhu automobilov nesporne zaistila aj vysoká úroveň služieb a benefitov. Aj majitelia nových hybridných modelov GLE a GLC dobíjateľných zo siete automaticky získajú ku svojim novým vozidlám servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 160 000 kilometrov na výrobcom predpísané údržby. Okrem toho si klienti Mercedes-Benz môžu predĺžiť štandardnú záruku automobilu až na 6 rokov (do 160 000 kilometrov). Pri poruche, nehode, menších nepríjemnostiach alebo v prípade vandalizmu pomôže záruka mobility Mobilo. A keďže Mercedes-Benz má záujem o čo najdlhšiu bezporuchovú prevádzku vozidiel, preto raz ročne poskytuje 20-minútovú servisnú prehliadku v autorizovaných servisoch bezplatne.

Len do konca roka so zvýhodnením

Mercedes-Benz prináša pre záujemcov atraktívne cenové zvýhodnenie na hybridné modely dobíjateľné zo siete v podobe Technology Edition. Okrem toho zákazník získa aj kredit na nabíjanie až 2632 kWh. Viac informácii nájdete na: https://www.mercedes-benz.sk/passengercars/mercedes-benz-cars/latest-offers/eq-t.module.html

Advertisement

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.

Tlačové správy

Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách

Digitalizácia má byť o moderných riešeniach, ktoré slúžia ľuďom. Ich zavádzanie do každodenného života je prioritou aj pre DATALAN