SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako vybrať AKU reťazovú pílu

Tento sprievodca Vám pomôže zvážiť kľúčové prvky a faktory pri výbere akumulátorovej reťazovej píly podľa Vašich potrieb.

Po mnoho rokov boli reťazové píly poháňané výhradne benzínovými motormi a každý si určite spojí ich použitie s vysokým hlukom a benzínovými splodinami. Avšak technologický pokrok na poli lítiových batérií umožnil priniesť oveľa tichšiu a čistejšiu alternatívu v podobe aku reťazových píl EGO POWER+. 56V technológia a moderné bezkontaktné motory prinášajú výkon na úrovni benzínu, no bez jeho nevýhod. Už sa nemusíte zaťažovať s komplikovaným miešaním paliva a frustrujúcim štartovaním benzínových píl. Aku píly EGO sa spúšťajú jednoduchým stlačením tlačidla, sú oveľa tichšie, a zároveň sú vybavené vyspelými bezpečnostnými prvkami pre maximálnu bezpečnosť pri práci. Samozrejmosťou sú kvalitné lišty a reťaze značky Oregon a napínanie reťaze bez náradia. Ako si však vybrať tú najlepšiu pílu pre Vás?

Výber píly na prerezávanie konárov

Pokiaľ potrebujete raz za čas orezať konáre alebo popíliť dosky či drevo do krbu, postačí vám hobby reťazová píla s kratšou lištou. Tieto píly sú ľahšie a obratnejšie a hodia sa na všestranné použitie okolo domu. Výborným príkladom je 56V píla EGO POWER+ CS1400E s 30 cm lištou a 13.5 m/s rýchlosťou reťaze. Jej použitie je jednoduché, no zároveň bezpečné, a vďaka tichej prevádzke je ideálnym pomocníkom, pokiaľ žijete v obytnej oblasti a potrebujete pílu, ktorá nebude rušiť susedov.

Výber píly na pílenie dreva do krbu

Ak orezávate konáre pravidelne alebo potrebujete píliť väčšie množstvo dreva do krbu, ideálne sú farmárske píly s vyšším výkonom. Pre tento účel je ako stvorená píla CS1600E so 40cm lištou a 13.5 m/s rýchlosťou reťaze, vďaka čomu si bez problémov poradí s pílením mäkkého aj tvrdého dreva. Vďaka automatickému mazaniu reťaze a jej napínaniu bez náradia je použitie tejto píly naozaj jednoduché a s 5.0 Ah batériou dodá prevádzkový čas okolo 45 minút (resp. 300 rezov hranolov s priemerom 100x100mm).

Výber píly pre kálanie stromov

Kálanie stromov vyžaduje vysoký výkon a krútiaci moment, no tiež je dôležité zvážiť hmotnosť a bezpečnostné prvky. Ideálne sú poloprofesionálne píly, ktoré vďaka vysokému výkonu dokážu spíliť veľké množstvo dreva za krátky čas. Tu nachádza svoje miesto píla CS1800E so 45cm lištou, ktorej moderný bezkontaktný motor dodáva výkon až 11 000 ot/min pri záťaži (rýchlosť reťaze 20 m/s), čím sa vyrovná poloprofesionálnym benzínovým pílam s objemom motora 42cc. Jej výhodou sú tiež nízke vibrácie a tichá prevádzka, vďaka ktorej sa hodí pre prácu v obytných oblastiach a komunálnych službách.

Výber vyvetvovacej píly

Tiež známa ako prerezávacia alebo odvetvovacia píla, tento nástroj slúži pri starostlivosti o stromy a odstraňovanie konárov v korunách vo väčších výškach. Zvyčajne má dlhú alebo teleskopickú rukoväť a dôležité je vyvážené ťažisko pre dobrú ergonómiu. Vyvetvovacia píla EGO POWER+ PSA1000 je založená na systéme Multi-tool a prináša 25cm lištu a rýchlosť reťaze až 15 m/s pre čistý rez, ktorý nepoškodí citlivé konáre. K dispozícii sú dve kombinácie s celkovou dĺžkou 234 cm alebo 307 cm pri použití predlžovacej karbónovej tyče.

Výber jednoručnej píly pre arboristov

Ľahká jednoručná píla EGO Power+ CSX3000 rady Professional-X (Novinka pre rok 2021) je špeciálne navrhnutá pre profesionálnych arboristov, ktorí potrebujú vysoký výkon a rýchlosť reťaze, no zároveň pracujú na miestach citlivých na hluk a benzínové splodiny, ako okolie nemocníc a škôl. Vďaka výkonu až 2500W a rýchlosti reťaze 20 m/s táto píla právom patrí k špičke vo svojej triede. Zároveň profituje z dlhej doby prevádzky a rýchleho dobíjania - len 35 minút pri použití nového 4.0 Ah (224Wh) akumulátora. Na rozdiel od benzínových píl netrpí problémovým štartovaním za studena či nutnosťou nechať pílu bežať na voľnobehu a dýchať tak benzínové splodiny po celý čas. Píla CSX3000 je ten najlepší dôvod pre rozhodnutie vymeniť benzínovú pílu za akumulátorovú.

Bezpečnosť

Na záver Vás chceme povzbudiť, aby ste pri pílení nezabudli na ochranné pracovné oblečenie ako sú okuliare, chrániče sluchu, rukavice a bezpečná obuv. Ak ste v oblasti pílenia začiatočník, nechajte si poradiť odborníkom alebo skúseným majstrom, prípadne sa zastavte za Vaším miestnym predajcom EGO POWER+, ktorý Vám rád poradí pri výbere a bezpečnom používaní reťazových píl EGO. Pri správnej údržbe sú naše píly dlhodobou investíciou a veríme, že Vám budú dobre slúžiť dlhé roky.

Viac informácií nájdete na: www.egopower.sk alebo 0800 500 998.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.