SME
Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu

Na trh preplnený hlučnými benzínovými frézami prichádza čistá a tichá alternatíva, ktorá dokáže odviesť tú istú prácu bez emisií.

Pokrok akumulátorovej technológie aj tento rok napreduje míľovými krokmi a vstupuje na oblasti trhu, kde doteraz vládli benzínové stroje. Argumenty pre aku zariadenia sú presvedčivé. Ich výkon častokrát prevyšuje benzínové motory, no človek pri ich použití nemusí dýchať škodlivé benzínové plodiny, manipulovať s toxickými látkami, a neruší susedov vysokým hlukom. Elektrická energia je palivom budúcnosti a nachádza svoje uplatnenie aj pri náročnej zimnej starostlivosti o cesty a chodníky.

Na väčších plochách je odpratávanie snehu lopatou nepraktické a jedinou možnosťou pre profesionálov boli doteraz benzínové stroje. No benzínové motory v spojení s mrazivým zimným počasím prinášajú vlastné komplikácie, ako sú problémové studené štarty, náročná údržba, vysoká hmotnosť a hluk. Odpratávanie snehu si vyžaduje iné, jednoduchšie riešenie. Spoločnosť EGO POWER+ verí, že ho našla.

2-stupňová snehová fréza EGO POWER+ ST2400E je odpoveďou pre profesionálov aj domácich užívateľov, ktorí hľadajú ekologickú alternatívu benzínových snehových fréz. Jej výkon je na úrovni benzínových fréz, no pri oveľa tichšej prevádzke a bez vylučovania škodlivých emisií. 2-stupňový systém zabezpečuje oveľa efektívnejšie odstránenie snehu v porovnaní s 1-stupňovými frézami. Oceľová závitovka so záberom 61cm bez problémov pozbiera aj tvrdý, zamrznutý sneh do výšky 50 cm, ktorý je následne vyfúknutý cez diaľkovo ovládaný komín do vzdialenosti až 13 m.

Robustná oceľová konštrukcia, samosvorný diferenciál a pneumatiky s hrubým dezénom zabezpečia dobrú trakciu na všetkých povrchoch. Zároveň je táto fréza vybavená pojazdom s variabilnou rýchlosťou a spätným chodom, ktorý uľahčuje vycúvanie z úzkych miest. Akumulátorový pohon znamená, že túto frézu zapnete jednoduchým stlačením tlačidla, a na ergonomickom ovládacom paneli máte všetky páčky vždy na dosah ruky, takže je možné jednoducho nastaviť rýchlosť, vzdialenosť, a smer odhadzovania priamo z ovládacieho panela. A vďaka štyrom silným LED reflektorom môžete frézovať aj skoro ráno alebo večer, keď je vonku šero.

Vďaka technológii Peak Power™ dokáže táto fréza využiť energiu z dvoch lítiových akumulátorov naraz, takže si bez problémov poradí aj s ťažkým mokrým snehom. V odporúčanej konfigurácii s dvomi 7.5 Ah akumulátormi je k dispozícii až 15 Ah (840Wh) elektrickej energie, ktorá vystačí na odstránenie snehu vo výške 20 cm z plochy približne 324 m2 (parkovacia plocha pre 18 aút). S pomocou rýchlo nabíjačky je možné akumulátory nabiť už za 60 minút, takže sú rýchlo pripravené na ďalšie použitie. Tie isté akumulátory sú zároveň kompatibilné s celým radom aku záhradnej techniky EGO POWER+, takže nájdu svoje uplatnenie po celý rok. Vyskúšajte príchuť inovácií, z ktorých sa bude tešiť aj Vaše okolie.

Viac informácií nájdete na www.egopower.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tovar, rezervovaný cez planeo.sk, si môžete vyzdvihnúť osobne v 52 predajniach po celom Slovensku alebo vám ho zadarmo dovezú.

5. mar

Mne už nič nepomôže. Vyskúšal som všetko! Aj Vy si toto hovoríte? Pravdepodobne ste uviazli v situácii, v ktorej sa často ocitáme.

5. mar

Nové Porsche Taycan Cross Turismo je strhujúci elektrický shooting brake, ktorý poslúži na ceste aj mimo nej.

5. mar