SME
Sobota, 22. január, 2022 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom

Život zdravotne ťažko postihnutých a imobilných ľudí môže byť odteraz opäť o kúsok jednoduchší. Na trhu je totiž novinka.

Na trhu je novinka v podobeschodiskového výťahu FLOW X , ktorý zvládne aj tie najzložitejšie schodiská aj 70 stupňové stúpanie.

„Je to vyslovene najkvalitnejší výťah aký poznáme. Je bezporuchový, má rôzne variácie až po plnoautomatické prevedenie, namiesto dvoch rúr má len jednu a bez problémov dokáže prekonať aj 70 stupňové stúpanie,“ opisuje Monika Ponická - konateľka spoločnosti SPIG, ktorá túto horúcu novinku práve zaradila do svojej ponuky.
Originálny schodiskový výťah FLOW X sa vyrába na mieru. Poradí si aj s úzkymi, strmými čo točitými schodmi, vďaka tomu, že na ňom počas presunu sedíte otočený bokom k dráhe. Pri montáži si môžete zvoliť medzi vonkajším a vnútorným oblúkom. Zariadenie FLOW sa po preprave dokáže zložiť a na schodisku neprekáža, pretože parkuje v stanici. Okrem toho, ponúka elegantný dizajn, ktorým nenaruší harmóniu žiadneho interiéru.

Intuitívne ovládanie joystickom
Ovládanie tohto schodiskového výťahu je vhodné aj pre ľudí so zhoršenou jemnou motorikou rúk a prstov. Ovládanie joystickom je intuitívne, stačí pohnúť páčkou v želanom smere. Páčka zároveň slúži ako kľúčik. Pred odchodom ju môžete vybrať a vziať si so sebou. To sa hodí napríklad v prípade, že výťah používate na spoločnom schodisku vo väčšom dome. Diaľkové ovládanie sa zas dá odložiť do držiaka alebo vybrať a nosiť pri sebe.
Spoločnosť SPIG pomáha osobám so zdravotným znevýhodnením viac ako dvadsať rokov, produkty do svojho portfólia si preto pozorne vyberá na základe skúseností. „V hre bolo viacero výťahov, od niektorých modelov sme dokonca úplne ustúpili, lebo sme neboli takí spokojní. Práve FLOW X sa však automaticky otáča priamo počas jazdy a dokáže vojsť aj do najužšieho schodiska širokého len 62 centimetrov, čo je pre klientov mimoriadne užitočné, pretože je možné ho inštalovať aj tam, kde sa iné stoličkové výťahy rozmerovo nespracú,“ dodáva Monika Ponická.

Schodiskový výťah FLOW X vyvinutý v tomto roku môžeme bez preháňania označiť za najmodernejšie zariadenie na slovenskom trhu, ktoré dokonale zastrešuje potreby zdravotne postihnutých pri presune po schodisku. Jeho tvorcovia si dali záležať na tom, aby spĺňal potreby imobilných osôb lepšie ako ostatné výťahy. Sedačka je pohodlnejšia a prispôsobená, aby nedovolila pasažierovi nakláňať sa dopredu. Opierky rúk sa dokážu otvárať a zasúvať, čím stoličkový výťah umožňuje viac priestoru pri nastupovaní, menej priestoru pri nepoužívaní, ale najmä dokonalé pohodlie a bezpečie pre pasažiera počas presunu po schodisku.
Je jednoduchší vďaka schopnosti ramien úplne sa otvoriť. V tejto polohe môžu ramená slúžiť ako madlo a zároveň neprekážať pri presune z vozíku na stoličkový výťah.

S financovaním pomôže Klub SPIG
Ak by váš život uľahčil práve tento praktický pomocník, požiadajte na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny o príspevok, ktorý sa poskytuje až do výšky 95 % z ceny zariadenia. Po jeho získaní budete musieť dofinancovať doplatok. A práve tu prichádza na scénu spoločnosť SPIG, ktorá je distribútorom schodiskového výťahu FLOW X. Deje sa tak prostredníctvom Klubu SPIG, v ktorom svojim členom financuje doplatok do výšky 10 % z ceny. Pomôže vám teda s dofinancovaním zvyšnej čiastky. Členstvo v Klube SPIG je pre záujemcov o schodiskový výťah od spoločnosti SPIG bezplatné. Registrovať a vyžiadať si bezplatnú obhliadku vašich priestorov môžete vyplnením formulára na stránke spoločnosti . Stačí kliknúť na Vyžiadať Cenovú ponuku. Pomoc je bezplatná.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Odkladať kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste môže vyjsť draho vzhľadom na dlhodobý rast cien.


11 h

Minulý rok sa niesol v znamení boja s ochorením COVID-19.


14 h

Union zdravotná poisťovňa ako jediná prepláca diabetológom štyri nové výkony v oblasti edukácie pacientov.


14 h
Skryť Zatvoriť reklamu