SME
Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

FVT - malá fakulta, veľké úspechy

Fakulta najväčšej univerzity východoslovenského regiónu Technickej univerzity v Košiciach predstavuje vysokú kvalitu a stabilitu.

Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove Technickej univerzity v Košiciach sa môže pýšiť získaním mnohých významných ocenení svojich pracovníkov. Úspechy pracovníkov fakulty boli dosiahnuté aj vďaka neustálym inováciám a rekonštrukciám priestorov, či už v podobe nových moderných laboratórií slúžiacich na výskum, alebo v podobe modernizácie učební, v ktorých prebieha vzdelávací proces.

Jedným z významným úspechov fakulty je aj ocenenie „Propagátor vedy a techniky za rok 2019“, ktoré udelil Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností, prof. Ing. Michalovi Hatalovi, PhD., prodekanovi FVT pre vedu a výskum.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky každoročne udeľuje ocenenie nazývané „Cena za vedu a techniku“. Toto ocenenie sa považuje za najvýznamnejšie v oblasti vedecko-výskumnej činnosti zamestnancov vysokých škôl a výskumných ústavov. V roku 2018 bola „Cena za vedu a techniku“ v kategórií „Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov“ udelená doc. Ing. Lucii Knapčíkovej, PhD., Ing. Paed. IGIP, prodekanke FVT pre zahraničie a mobility, za prínos pre rozvoj vedy a techniky na Fakulte výrobných technológií a za projektovú činnosť. V roku 2019 sa týmto úspechom opäť mohla pochváliť Fakulta výrobných technológií a rovnaké ocenenie taktiež v kategórií „Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov“ získala Ing. Darina Dupláková, PhD., Ing. Paed. IGIP, za excelentné vedecké výsledky v oblasti svetelnej techniky a podiel na riešení viacerých významných medzinárodných a národných výskumných projektov.

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedecko-technických spoločností počas svojho 22. ročníka odovzdávania ocenení „Vedec roka SR 2018“ udelili v kategórií „Inovátor roka“ ocenenie prodekanovi FVT pre rozvoj a vonkajšie vzťahy prof. Ing. Jánovi Piteľovi, PhD., za inovatívne technické riešenia v oblasti automatizácie a riadenia strojov a procesov chránené patentmi a úžitkovými vzormi a za prínos k transferu poznatkov z vedeckovýskumnej činnosti do praxe.

V roku 2018 na Slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne rozšírenej o vedecké rady jednotlivých fakúlt v Trenčíne bol udelený čestný titul DOCTOR HONORIS CAUSA dekanovi Fakulty výrobných technológií Dr. h. c. prof. Ing. Jozefovi Zajacovi, CSc.

Mnohými významnými oceneniami na Fakulte výrobných technológií so sídlom v Prešove sa nepýši len vedenie fakulty a jeho zamestnanci, ale aj študenti, ktorí sú výsledkom kvalitného, moderného a dobre zvládnutého pedagogického procesu. Počas doktorandského štúdia bolo udelené významné ocenenie Ing. Monike Trojanovej, PhD. „Laureate Award“, ktoré získala za príspevok „Využitie modelu Hammerstein pre identifikáciu dynamiky fluidného svalu DMPS-5“ v rámci seminára ASŘ 2018 v Ostrave organizovaného Katedrou automatizačnej techniky a riadenie. Ing. Peter Lazorík získal počas inžinierskeho štúdia 2. miesto sekcie S3 Informačné systémy, virtuálna realita s príspevkom „Parametrizácia rozmerov súčiastok kamerovým systémom s výstupom na web rozhranie“ v súťaži Študentská tvorivá a odborná činnosť.

Tieto a mnohé ďalšie významné ocenenia sú nesporným dôkazom toho, že aj v prostredí menšej fakulty je možné vytvoriť výborný tím odborníkov a študentov, ktorí sú významným prínosom v oblasti vedy a techniky nie len na Slovensku. Takouto fakultou je práve Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove Technickej univerzity v Košiciach, ktorá prostredníctvom modernizácie, digitalizácie a spolupráce s praxou, vytvára vynikajúce podmienky na rozvoj a rast, nie len v oblasti pedagogickej činnosti, ale aj v oblasti vedy a výskumu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dobrá izolácia spodnej stavby vyrieši niekoľko problémov, ktoré do budúcna spôsobujú vlhkosť a iné mechanické a statické ťažkosti.

3 h

Zákaz cestovať do zahraničia za rekreáciou končí už 28.4.2021.

3 h

So zákazníkmi hľadá optimálne riešenia v oblasti automatizácie a digitalizácie firemných procesov, ktoré pomáhajú firmám rásť.

3 h