SME
Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prekonalo Vaše dieťa COVID-19?

Ochorenia dýchacích ciest a pľúc detí sú jedným z najčastejších dôvodov návštevy lekára.

Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec poskytuje už viac ako 100 rokov komplexnú ústavnú a ambulantnú liečebno-preventívnu starostlivosť a diferenciálnu diagnostiku ochorení dýchacích ciest a pľúc špecifickej alebo nešpecifickej etiológie, vrodených alebo získaných, na podklade alergickom i nealergickom, a tiež spánkových porúch dýchania. Hospitalizácia v NÚDTaRCH, n.o. Dolný Smokovec je vhodná na realizáciu všetkých potrebných vyšetrení pre stanovenie alebo overenie diagnózy a indikovanie potrebnej liečby pre pacientov od narodenia, do dovŕšenia 19. roku života. Poskytujeme aj liečebno-rehabilitačné pobyty v rámci Centra pre rehabilitáciu detí s cystickou fibrózou. V roku 2020 bolo zriadené Centrum pre preventívnu medicínu v oblasti detskej pneumológie, ktoré sa zameriava hlavne na poskytovanie zdravotnej starostlivosti športovcom a deťom so zvýšenou fyzickou aktivitou.

Pre detských pacientov, ktorí prekonali akútnu fázu COVID-19a už nie sú infekční, ponúkame v rámci diagnosticko-liečebného pobytu dôslednú diagnostiku pretrvávajúcich ťažkostí a následnú adekvátnu liečbu.

Diagnostika zahŕňa vyšetrenia:

  • imunity,
  • zápalovej aktivity,
  • funkcie dýchacích ciest a pľúc,
  • ergospirometrické vyšetrenie (u športovcov 2-3 mesiace po prekonaní ochorenia),
  • ďalšie vyšetrenia podľa aktuálneho zdravotného stavu.

Liečba je zameraná na:

  • komplexnú rehabilitačnú starostlivosť vrátane respiračnej fyzioterapie,
  • podporu imunity,
  • zlepšenie dýchania.

Komplexnou starostlivosťou prispejeme k úprave a stabilizácii zdravotného stavu dieťaťa a zabránime trvalým, často závažným zdravotným následkom v postkovidovom období.

Dieťa môže byť prijaté na pobyt na základe návrhu na diagnosticko-liečebný pobyt, ktorý vypíše všeobecný lekár pre deti a dorast alebo odborný lekár – pneumológ, imunoalergológ alebo formou prekladu z iného zdravotníckeho zariadenia. Návrh sa po vyplnení zasiela poštou priamo na adresu ústavu. Ústav má uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami v rámci SR. Ústavná zdravotná starostlivosť je hradená zo zákonného zdravotného poistenia. Náklady za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti sú čiastočne hradené pacientmi v zmysle zákona č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov. Pri pobyte detí so sprievodcom sú služby pre sprievodcu (ubytovanie, strava) spoplatnené platným cenníkom. Okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre deti zabezpečený aj výchovno-vzdelávací proces v Základnej škole s materskou školou. V spolupráci so školou sú pre deti a ich sprievodcov pripravované voľnočasové aktivity.

Adresa: Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec

Dolný Smokovec 70, 059 81 Vysoké Tatry

Všetky potrebné informácie sú na webovej stránke www.nudtarch.sk

Tel.: 052/44 12 111, 44 12 214

mail: ingrid.mlada@nudtarch.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po avizovanom uvedení do prevádzky v júni 2021 sa tento petascale stroj stane najvýkonnejším superpočítačom vo východnej Európe.

3 h

Poradíme vám, ako na jar vykurovať efektívne s minimálnymi výdavkami.

9 h

Pripravené sú majstrovské benefity pre všetkých hráčov.

9 h