SME
Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koľko ovocia by ste mali denne zjesť? Máme odpoveď

Uvažovali ste niekedy o tom, koľko by ste mali zjesť denne ovocia a zeleniny? Je to celých päť porcií denne.

100 % ovocné smoothie Bobule100 % ovocné smoothie Bobule (Zdroj: Bobule.sk)

Len jeden z desiatich Slovákov zje za deň dostatočné množstvo zeleniny a ovocia. Pri tom ovocie aj zelenina sú základnou zložkou zdravej výživy. Konzumácia veľkého množstva ovocia má pri tom viacero pozitívnych účinkov na zdravie a znižuje riziko vzniku viacerých ochorení.

Ovocie je bohatým zdrojom živín

Každé ovocie obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, antioxidantov či vlákniny. Z vitamínov sa najčastejšie v ovocí nachádza vitamín C a z minerálov draslík. Každé ovocie však obsahuje rôzne množstvo spomínaných prospešných látok a preto je potrebné konzumovať rôzne druhy ovocia.

Ovocie pomáha pri chudnutí

Keďže ovocie obsahuje veľa živín a málo kalórií, je tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí sa snažia schudnúť. Vláknina, ktorú ovocie obsahuje, zvyšuje pocit plnosti a sýtosti. Medzi ovocie, ktoré vás najviac zasýti, patria citrusové plody ako pomaranče a grapefruity, ale aj jablká. Jablká tiež patria medzi najzdravšie ovocie a pomáhajú pri chudnutí.

Avšak nie každý človek dokáže denne zjesť päť porcií surového ovocia. Práve pre týchto ľudí je vhodnou alternatívou konzumácia kvalitných ovocných produktov, medzi ktoré patria hlavne smoothies či ovocné šťavy. Pri výbere takýchto produktov je potrebné myslieť na to, aby boli z kvalitných prírodných zdrojov a bez umelých farbív či iných chemikálií.

Takéto kvalitné produkty, ktoré vám umožnia kedykoľvek počas dňa doplniť si dennú dávku živín z ovocia, nájdete napríklad na stránke www.bobule.sk. Na zdravie!

(zdroj: Bobule.sk)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pandémia a opatrenia, ktoré ľudí naučili tráviť viac času v prírode, priniesli aj zvýšený záujem o cyklistiku.

4 h
Rezidencia Tabáň v Nitre.

Investičná skupina Proxenta skolaudovala najväčší bytový komplex v novodobej histórii Nitry.

7 h

Nový štandard bezdrôtovej siete prináša reálne obchodné výhody.

8 h