SME
Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!

Na piešťanskom Kúpeľnom ostrove nájdu úľavu tí, ktorým infekcia COVID - 19 „udrela“ na kĺby.

(Zdroj: Ensana Health Spa Hotels)

Slovné spojenie „prekonaná Corona“ zavítalo do našich slovníkov zhruba pred rokom. Odvtedy sa odborníci snažia čo najlepšie spoznať vírus i možné následky prekonanej infekcie. Medzi najčastejšie a dokázateľne súvisiace s COVID – 19 patria pretrvávajúce problémy s dýchaním, na ktoré sa špecializujú najmä klimatické kúpele. Nie sú to však jediné problémy, s ktorými pacienti vyliečení z akútnej infekcie zápasia.

Bolí a nechce prebolieť
Pri akútnom priebehu infekcie sa u pacientov s artritídou a inými autoimunitnými ochoreniami zhoršujú ich príznaky. Zahraničné zdroje však uvádzajú zhruba 10 % pacientov, ktorí 3 – 4 týždne po prekonaní akútnej infekcie SARS- CoV-2 začnú pociťovať bolesť veľkých kĺbov – kolien, bedier, ramien a lakťov aj bez predošlých príznakov artritídy či iného autoimunitného ochorenia.
V prípade, že ste bolesťami kĺbov pred infekciou COVID – 19 netrpeli a zrazu je vašim každodenným chlebom, môžete byť jedným z tých, u ktorých infekcia viedla k autoimunitnej reakcii a zanechala následky práve na pohybovom aparáte. Bolesti podľa zistení zo zahraničia môžu spontánne vymiznúť po niekoľkých týždňoch, no množia sa prípady ľudí, ktorých sprevádzajú aj celé mesiace po vyliečení sa z Corony.

Svetový unikát s potenciálom!
Vlastnosti vzácnych prírodných zdrojov v podobe siričitej geotermálnej vody a unikátneho piešťanského peloidu – bahna, ktoré obmývané termálnou vodou zreje zhruba rok v špeciálnych bazénoch pred použitím na balneoterapeutické účely sa javia ako výborný spôsob, ako zápalovú reakciu na úrovni kĺbov stlmiť či úplne pozastaviť a tým zbaviť pacientov pretrvávajúcich bolestí, ktoré môžu byť aj následkom prekonanej infekcie COVID – 19.Kontaktujte svojho obvodného lekára či špecialistu a rezervujte si pobyt na piešťanskom Kúpeľnom ostrove.

Hĺbkové prehriatie a schopnosť účinných látok z bahna a termálnej vody v Kúpeľoch Piešťany prenikať až na úroveň šliach a kĺbov ponúka možnosť rekonvalescencie aj pacientom, ktorým prekonanú infekciu pripomínajú práve novonadobudnuté bolesti pohybového aparátu.

Dlhoročné skúsenosti s liečbou a zmierňovaním príznakov širokého spektra chorôb pohybového ústrojenstva – ako akútnych, tak aj chronických vytvárajú na piešťanskom Kúpeľnom ostrove tie najlepšie predpoklady na to, aby si poradili aj s následkami ešte stále nového ochorenia.

Na Kúpeľnom ostrove v súvislosti s pretrvávajúcimi opatreniami platia prísne bezpečnostné pravidlá zamedzujúce možnosti novej nákazy vírusom COVID – 19. Všetci kúpeľní hostia sú až do uvoľnenia opatrení povinní preukázať sa výmenným lístkom od obvodného lekára alebo špecialistu s popisom ťažkostí a odporúčaním kúpeľnej liečby. Každý hosť je zároveň preventívne testovaný ešte pred vstupom do ktoréhokoľvek zo siete hotelov Ensana Health Spa Hotels. Upravené sú i podmienky spoločného stravovania sa a využívania priestorov kúpeľov tak, aby každý z hostí dostal maximálnu starostlivosť s minimálnym ohrozením pandémiou.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V nedeľu si pripomenieme Deň matiek, ktorý oslavuje azda tú najkrajšiu rolu, akú ženy môžu mať.

7. máj

Zákaz cestovať do zahraničia za rekreáciou končí 28.5.2021.

7. máj

Dlhšie dni, viac slnečných lúčov a vôňa rozkvitajúcich stromov sú len zlomkom podnetov, ktoré sú charakteristické pre jar.

7. máj