SME
Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii

Depresia nie je len zlá nálada, ide o závažné ochorenie. Existuje však riešenie, ktoré je účinnejšie a zdravšie ako antidepresíva.

(Zdroj: Pexels)

Okrem chorobného smútku depresiu častokrát sprevádzajú aj úzkostné stavy. Jedným z jej príznakov je aj strata schopnosti tešiť sa, prežívať pozitívne emócie, ale aj negatívne emócie. Existuje však riešenie, ktoré vás uzemní a vráti opäť k dobrej nálade. A je omnoho zdravšie a dostupnejšie než antidepresíva.

Povedzte stop zlej nálade vďaka konzumácii goji

Reč je o ovocí goji, ktoré pochádza priamo z Číny. Jeho liečivé účinky poznali a využívali už v starovekej Číne. Tradičná čínska medicína ho považuje za liečivú potravinu, ktorej pravidelná konzumácia zaručuje dlhý život plný vitality a dobrej nálady.

Čo všetko sa ukrýva v bobuliach goji?

Goji je ovocie s najvyšším podielom bielkovín. Obsahuje až neuveriteľných 18 rôznych aminokyselín! Neexistuje na svete iný plod, ktorý by bol taký
bohatý na bielkoviny, ako práve goji. Vyznačuje sa silnými antioxidačnými vlastnosťami a dokonca znižuje riziko srdcovocievnych ochorení, výskyt rakoviny pľúc a žalúdka.

Plody goji obsahujú vitamíny A, B1, B2, B6, B9 a E. Tieto tri vitamíny skupiny B spolu zabezpečujú zdravé nervy a zlepšenie pamäti. Vitamín B6 zlepšuje náladu a odstráni únavu. Okrem vitamínov plody goji obsahujú až 21 minerálnych látok, predovšetkým veľa železa a zinku, vápnik, selén či germánium.

Bohatá zásobáreň výživných látok, ako sú vitamíny skupiny B a horčík, sú tiež dobrým predpokladom výdatného spánku. Vitamíny skupiny B sú vo všeobecnosti považované za nepriateľov depresie a zlej nálady. Horčík zas skracuje čas zaspávania.

Vzácne čínske plody zlepšujú aj pamäť a zmierňujú nepríjemné bolesti hlavy. Podľa tradičnej čínskej medicíny plody kustovnice čínskej (goji) pomáhajú v boji proti depresii, zlej nálade a pocitom úzkosti, pretože upokojujú nervový systém a zároveň sú nositeľom dlhovekosti. Plod goji podporuje našu náladu, lebo obsahuje minerály a vitamíny, navyše pomáha pri prevencii poškodenia v dôsledku voľných radikálov v súvislosti s depresiami.

Zabojujte so zlou náladou prírodnou cestou a dajte pred antidepresívami prednosť 100 % šťave z goji, ktorá vám určite vyčarí úsmev na perách. Siahnite napríklad po produktoch značky Bobule, ktorá do svojich štiav nepridáva žiaden cukor, konzervanty ani farbivá a obsahujú tak len 100 % ovocia v bio kvalite.

Organické šťavy Bobule Organické šťavy Bobule (zdroj: Bobule.sk)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vybudovaná cyklotrasa v Trenčíne často praská vo švíkoch a cyklistov vidíme čoraz viac aj na cestách.

8 h
Prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák (vľavo) a predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom a finančný riaditeľ BILLA Slovensko Tomáš Staňo.

Najskôr online výzvy, potom veľké finále.

10 h