SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera

Ako spoločnosť Geis zvláda komplikácie spôsobené koronavírusom?

(Zdroj: Geis SK s.r.o.)

Udalosti minulého roka priniesli dramatické zmeny v mnohých oblastiach. Niektoré odvetvia sa v dôsledku protipandemických opatrení ocitli na pokraji zániku a prežívajú len vďaka vládnej pomoci, pre iné sa naopak otvorili výnimočné príležitosti. Logistické služby pri tom prechádzajú veľkými výkyvmi a to poklesmi aj vzostupmi, ktoré odrážajú potreby rôznych klientov reagujúcich na vývoj vo svojej oblasti podnikania. Pri tom platí: šťastie praje pripraveným.

Spoločnosť Geis SK v minulom roku niekoľkokrát zaregistrovala ako premenlivý môže byť trh, ako sa jeho jednotlivé segmenty dokážu zmeniť na základe vývoja pandemickej situácie a vládnych opatrení. Podstatné pri tom je, aby prevádzkovateľ logistických služieb na dané zmeny pružne reagoval a klientovi pomáhal v jeho aktivitách aj v tejto neľahkej dobe. Dôležité pri tom sú dlhodobo budované vzťahy, vzájomná dôvera a stabilita.

Pre prevádzkovateľa logistických služieb je nevyhnutné aby bol pripravený na neočakávané situácie a aby bol schopný pružne reagovať na dynamický vývoj. Spoločnosť Geis napríklad preukazuje veľkú dávku flexibility pri nasadzovaní potrebného personálu na zvládnutie až extrémne premenlivého denného objemu zákaziek. Bežnou praxou u niektorých projektov je, že sa v určitý deň napr. okolo 16. hodiny v sklade dozvedia objem tovaru k manipulácii, a toto množstvo je potrebné spracovať do druhej hodiny rannej, teda v priebehu iba 10 hodín čistého času. Výkyvy v počte nasadených pracovníkov sa preto bežne pohybujú rádovo v desiatkach percent.

Klientovi z drogistického segmentu, ktorému Geis riadi centrálny sklad pre vybavovanie všetkých objednávok v rámci e-commerce sa počet prichádzajúcich objednávok z Českej republiky a Slovenska počas covidového obdobia znásobil a priemerná veľkosť zásielok vybavovaných v rámci týchto objednávok sa viac ako strojnásobila. To všetko dokopy sa absolútne vymykalo procesom a systému, ktorý bol pre tohto klienta v sklade dlhodobo nastavený. Preto bola potrebná rýchla reakcia.

Bol prispôsobený priestor v sklade, zvýšil sa počet baliacich pracovísk a bola zavedená trojzmenná prevádzka. Postupne sa zabezpečilo rozšírenie policového systému, zmenila sa dispozícia skladu a bol upravený tok tovaru vnútri skladu. Behom pár týždňov spoločnosť Geis v rámci optimalizácie existujúceho procesu po roku prevádzky zaobstarala ďalšiu časť automatickej valčekovej dráhy. Vďaka týmto zmenám dnes sklad v štandardnom čase zabezpečuje násobný objem práce pri prakticky stopercentnej kvalite.

K významným klientom patrí aj spoločnosť obchodujúca s textilom, obuvou a módnymi doplnkami. Tej sa počas jarnej prvej vlny pandémie coronavírusu úplne zastavil predaj, pretože sa jej kamenné predajne museli zatvoriť. Pritom už samozrejme bol na ceste v kontajneroch tovar s novými kolekciami pre ďalšiu sezónu. Objem skladových zásob sa navýšil na takmer dvojnásobné množstvo. Lenže uloženie takého objemu tovaru v sklade bolo už nad jej kapacitné možnosti a prekračovalo zmluvné povinnosti spoločnosti Geis. Jej pracovníci sa mohli zachovať presne podľa zmluvy a uskladniť iba množstvo, ktoré zodpovedalo zmluvnej povinnosti a zákazník by tak musel platiť poplatky za odstavené kontajnery. Namiesto toho sa ale rozhodli vyjsť klientovi v ústrety, urobiť interné zmeny v skladovaní a operatívne použiť pre vhodný tovar aj iné externé sklady v blízkom okolí.

Viac informácií na: www.geis.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


3 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu