SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto

Ochorenie, raz za život postihne až 70 % dospelej populácie sa zaraďuje medzi novodobé civilizačné choroby.

(Zdroj: Pixabay)

Ochorenie, raz za život postihne až 70 % dospelej populácie sa vzhľadom na prevalenciu prípadov zaraďuje medzi novodobé civilizačné choroby. Diskomfort a komplikácie, ktoré sú spôsobené hemoroidmi, alebo zlatou žilou, majú výrazný vplyv na celkovú kvalitu života 75 % žien a 25 % mužov.

Svrbenie, krvácanie, opuch, bolesť a ťažkosti pri vyprázdňovaní sú typickými príznakmi hemoroidov – ochorenia, ktoré takpovediac "nezostáva len za dverami" toalety. Jeho príznaky vplývajú na množstvo bežných denných činností.

Dedičstvo alebo výsledok životného štýlu?

Hemoroidy sú dedičné, no vplýva na nich i sedavý spôsob života, nedostatok tekutín, nesprávna strava bohatá na cukor a dráždivé jedlá, alkohol, kofeín a fajčenie. Dlhé sedenie na toalete či ochabnuté svalstvo panvového dna sú tiež predpokladmi na vznik ochorenia. Jedným z prvých signálov, ktorý si pacienti pri prepuknutí ochorenia všimnú je krvácanie po vyprázdňovaní. To sprevádza ochorenie bez ohľadu na to, či ide o vnútorné alebo vonkajšie hemoroidy.

Na Slovensku je pri liečbe hemoroidov zaužívaným medicínskym postupom liečba vo forme miniinvazívnych alebo invazívnych operačných zákrokov vyžadujúcich rekonvalescenciu. Na západ od nás sa pri tejto liečbe využíva aplikácia botulotoxínu, ktorá sa vďaka svojim myorelaxačným osvedčila ako prostriedok na liečbu hemoroidov a iných ťažkostí postihujúcich oblasť konečníka (fisúry a ragády).

Na tomto princípe funguje aj produktová novinka Hemorrelax vo forme čapíkov a krému, ktoré sa vyrábajú na Slovensku. Jedná sa o zdravotnú pomôcku, ktorá slúži nielen na zmiernenie príznakov, ale aj na liečbu a prevenciu hemoroidov. Účinok je tak porovnateľný s liečbou botulotoxínom, ktorá je rozšírená najmä v USA.

Neinvazívne peptidy s účinkom botoxu

Hemorrelax je prémiovým produktom, ktorý rieši problém komplexne. Nezameriava sa len na tlmenie akútnych príznakov, ale lieči, upokojuje a pôsobí preventívne. Unikátna kombinácia biotechnologických peptidov a kyseliny hyalurónovej spolu s hojivými a upokojujúcimi výťažkami z dubovej kôry, pagaštanu konského, nechtíka lekárskeho, rumančeka pravého a aloe vera je novinkou, vďaka ktorej pacienti trpiaci hemoroidmi konečne pocítia úľavu.

Toto prémiové a neinvazívne riešenie vyvinula spoločnosť Herb-Pharma AG. Unikátne zloženie čapíkov a masti na hemoroidy prinesie úľavu od nepríjemných príznakov ochorenia porovnateľnú s účinkom botulotoxínu

A podporí jeho liečbu. Voľnopredajné čapíky a krém Hemorrelax na domáce použitie je možné kúpiť v každej dobrej lekárni a opäť sa tak vrátiť k aktívnemu životnému štýlu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


19 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu