SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?

Investovanie je šancou ako si zhodnotiť majetok i ako si zabezpečiť budúcnosť.

Ide totiž o dlhodobú záležitosť, ktorej ovocie budete užívať až o niekoľko rokov. Ideálne je, ak si všetko dopredu naplánujete. Investovanie je jednoduché vtedy, ak viete ako na to a máte po ruke správneho partnera.

Spravovať úspory “po starom” dnes znamená úrokové sadzby blízke nule. Naopak, zrýchľujúca sa inflácia v Eurozóne vám z nich začne neúprosne odkrajovať. Na účte síce máte stále rovnakú sumu, ale môžete si za ňu kúpiť menej. Na bežných účtoch nám leží zbytočne veľa peňazí, ktoré nezarábajú. Mnoho Slovákov investuje aj do nehnuteľností, ktorých ceny rastú a chránia tak majetok pred rastúcou infláciou. Ako rýchlo sa však viete dostať k peniazom, keď ich budete náhodou potrebovať? Nehovoriac o starostiach spojených so správou nehnuteľnosti. Ako teda spravovať svoj majetok efektívne? Odborníci vo VÚB banke vám radia: investujte moderne a najmä zmysluplne.

Málokto má chuť a čas intenzívnejšie sa venovať investíciám, a práve preto pripravila Intesa Sanpaolo, jedna z najvýznamnejších finančných skupín v Európe, ktorá je vlastníkom VÚB banky, moderný softvérový finančný nástroj, ktorý je základom služby InvestPlan. Túto bezplatnú službu, ponúka VÚB banka svojim klientom, ktorí sú v starostlivosti osobného bankára alebo osobného poradcu. Ide o unikátny finančný nástroj, ktorý obsahuje know-how celej finančnej skupiny pozostávajúceho z predikcií vyše 200 expertov rôznych bánk a investičných spoločností v rámci celej skupiny Intesa Sanpaolo. Po vyhodnotení vašej aktuálnej situácie a cieľov, ktoré si prejdete s osobným bankárom na dohodnutom stretnutí na pobočke alebo v banke „na diaľku“ pri videobankingu, vám InvestPlan odporučí na mieru šité riešenie.

Hlavná výhoda? Dlhodobá správa majetku

Vďaka InvestPlanu sú vaše investície neustále monitorované prostredníctvom tejto sofistikovanej aplikácie. „Jednou z najväčších výhod služby InvestPlan je práve skutočnosť, že kombinuje know-how odborníkov skupiny Intesa Sanpaolo, pravidelný monitoring a osobný prístup bankára,“ hovorí Barbora Štubňová, vedúca Oddelenia depozít a investícií VÚB banky. Model obsluhy v rámci InvestPlanu si totiž vyžaduje aj špeciálne finančné vzdelávanie pre poskytovanie služby investičné poradenstvo, ktorým musia prechádzať všetci bankoví poradcovia poskytujúci túto investičnú službu vo VÚB banke.

Služba InvestPlan vás skutočne zbavuje starostí z nutnosti sledovania svojej investície. „Klient má svoje investície neustále pod kontrolou, pretože osobný bankár či osobný poradca v prípade doporučenej zmeny portfólia klienta kontaktuje a odporučí mu vhodné riešenie. Odporúčania v rámci služby InvestPlan totiž vždy zohľadňujú aktuálnu situáciu a prognózy na finančných trhoch tak, aby boli v súlade s osobnými cieľmi a investičným profilom klienta,“ dodáva Barbora Štubňová, vedúca Oddelenia depozít a investícií VÚB banky.

Ako sa dostať k bezplatnej službe InvestPlan?

Investplan ponúka VÚB banka svojim klientom, ktorí sú v starostlivosti osobného bankára alebo osobného poradcu bezplatne. Stačí navštíviť svoju pobočku alebo požiadať o online stretnutie v aplikácii VÚB Mobil banking, kde si v menu vyberiete položku Banka na diaľku, vyberiete produktovú oblasť Investície a dopíšete požiadavku o online stretnutie kvôli službe InvestPlan.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu