SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie

OVB Allfinanz Slovensko ako prvé prináša reálny porovnávač životného poistenia

Kto by si pred dvoma rokmi pomyslel, že klasické želanie „Hlavne to zdravie...“ dostane čoskoro nečakane pravdivý nádych. Posledný rok nám jasne ukázal, že ochranu svojho zdravia nemá nikto z nás úplne pod kontrolou. Aj keď robíte všetko správne a ste ostražití, môžete ochorieť. Dnes je to COVID-19, zajtra to môže byť iná choroba. Čo s tým? Odpoveď je dobré životné poistenie, ktoré vie výrazne zmierniť finančné dopady ochorenia. Presne takéto riešenie dokáže pripraviť nový porovnávač, online aplikácia rizikového životného poistenia OVB iLIFE od spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko.

Ako získať 30-tisíc eur, keď to najviac treba

Možno neveríte, že poistky ľuďom skutočne pomáhajú. Namiesto viery však hovoria čísla. Faktom je, že každý rok poisťovne na Slovensku vyplatia ľuďom stovky miliónov eur ako náhradu škôd. Alebo iný príklad: priemerné náklady na liečbu rakoviny mimo toho, čo prepláca zdravotná poisťovňa, dosahujú 10 - 12 000 €. A k tomu si pripočítajte výpadok príjmu počas roka či dvoch, pretože popri liečbe rakoviny človek nemá energiu pracovať. Otázka: máte pripravených 20 či 30-tisíc na účte na tento účel? Pravdepodobne nie. A práve vtedy nastupuje životné poistenie. Za neporovnateľne menej eur, ktoré pravidelne platíte ako poistné, máte v takomto prípade nárok na vyplatenie sumy, ktorá vás finančne doslova zachráni.

Slováci zabúdajú na niektoré riziká

Najväčšími chybami pri životnom poistení sú vynechanie niektorého z hlavných rizík a nízka poistná suma.„Každý dospelý človek by mal mať v životnom poistení krytú smrť, kritické choroby, invaliditu a trvalé následky úrazu. A to na dostatočnú poistnú sumu. To znamená, že ak vážne ochoriete alebo utrpíte úraz, máte poistenie nastavené na takú sumu, ktorá vám reálne pomôže zvládnuť mesiace až roky liečenia,“ vysvetľuje Peter Masarik, regionálny riaditeľ OVB Allfinanz Slovensko a dodáva: „Na toto pravidlo sme mysleli, keď sme vytvárali aplikáciu, ktorá sprostredkovateľom OVB a ich klientom výrazne uľahčí náročný výpočet čo najlepšieho životného poistenia. Online porovnávač OVB iLIFE im pomáha tak, že dokáže navrhnúť optimálne poistné sumy a pripraví rýchlo a presne ponuku na mieru od troch poisťovní, ktoré patria k najsilnejším na Slovensku. Ku Allianz SP, Generali a Uniqa navyše už čoskoro pribudne Metlife. Chceme byť aj naďalej lídrami v efektivite a digitalizácii a prinášať nástroje, ktoré sú automatické, presné a vylučujú subjektivitu a chybovosť.“

Riziko nezmizne tým, že ho ignorujete

Z takmer 30-ročných skúseností OVB vyplýva, že ľudia najviac pri životnom poistení ignorujú riziko, že skončia na invalidnom dôchodku.„Vedia si predstaviť, že dostanú kritickú chorobu a prípadne im ako dôsledok zostanú nejaké trvalé následky po úraze. Ale príde im nepravdepodobné, že by skončili ako doživotní invalidi kvôli úrazu či chorobe,“ hovorí o skúsenostiach z praxe Katarína Drienková, generálna reprezentantka OVB .

Invalidita však je reálna hrozba: na Slovensku je oficiálne priznaných invalidných dôchodkov vyše 230-tisíc. A ďalšie tisíce ľudí o dávku nežiadajú alebo na ňu nemajú nárok.„Dáta skutočne ukazujú, že do 35. roku života je štatisticky väčšia pravdepodobnosť, že skôr zomriete alebo ostanete invalidný po úraze, nie po chorobe. Avšak po tomto veku sa štatistika otáča a choroby sú najčastejšou príčinou invalidity aj úmrtí. Ak si Slováci uzavrú pripoistenie pre prípad invalidity, väčšinou je to len v dôsledku úrazu. A to je chyba,“ dodáva K. Drienková.

Pozor si treba dať aj na poistnú sumu: invalidita je finančne vôbec najväčšie riziko. Stačí si predstaviť, že budete tretinu života na vozíku a niekto sa o vás musí starať. Poistná suma pri tomto riziku musí byť nastavená veľmi dôsledne a v dostatočnej výške.

Nechajte si skontrolovať alebo navrhnúť poistenie za pár minút

OVB Allfinanz Slovensko je už takmer 30 rokov lídrom v oblasti finančného sprostredkovania. Teraz svoje znalosti zúročilo pri vôbec prvom skutočnom online porovnávači rizikového životného poistenia na slovenskom trhu. Online aplikácia OVB iLIFE je unikátna tým, že s pomocou sprostredkovateľa dokáže za krátky čas pripraviť ponuku na mieru od troch (resp. čoskoro už štyroch) najsilnejších poisťovní na Slovensku. „Doslova za pár minút máte pripravené poistenie, ktoré vás dokáže skutočne ochrániť a finančne vám pomôže, keď to budete potrebovať najviac,“ hovorí Katarína Drienková.

Veľkou výhodou je, že online porovnávač zohľadňuje aj zľavy, ktoré poisťovne aktuálne ponúkajú. Klient tak má istotu, že dostane maximálne aktuálne ponuky poistení. Prvý online porovnávač životného poistenia na Slovensku používajú exkluzívne len sprostredkovatelia OVB. Ak nechcete riskovať, že ochoriete alebo utrpíte úraz a nebudete mať z čoho žiť mesiace až roky liečenia, môžete už dnes osloviť svojho sprostredkovateľa OVB. Ak ešte žiadneho nemáte, kliknite na ovb.sk a oslovte odborníka na financie z vášho mesta či okresu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu