SME
Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.

Tradičné recepty našich starých mám obsahovali čučoriedky veľmi často a pravdou je, že sa stávali i skvelým liekom na nepríjemné zdravotné problémy v podobe hnačky. Čučoriedky sme si často dopriali s tvarohom či v skvelom nedeľnom koláči. Postupne sme sa však od čučoriedok začali vzďaľovať a ich prítomnosť na stole nahradilo exotické ovocie. Veríme, že je pravý čas na návrat ku čučoriedkam. Pracujete často na počítači a Vaše oči sú vystavené žiareniu z obrazovky po dlhý čas? Potom by ste rozhodne po čučoriedkach mali siahnuť.

Človek prijíma zrakom viac ako 90% informácií. Je to náš dominantný zmysel, na ktorý sa spoliehame zo všetkých najviac. Žijeme však v dobe obrazoviek. Telefón, tablet i počítač sa stali našimi vernými spoločníkmi. Ich dopad na náš zrak je však obrovský. Oči sú namáhané, dochádza k ich vysušovaniu, podráždeniu a neskôr i k vzniku zápalov. Ak chcete svoj zrak posilniť a udržať dlho zdravý bez potreby okuliarov či kontaktných šošoviek, čučoriedky by mali dostať zelenú.

Prečo je to tak? Možno neviete, že čučoriedky sú nabité biologicky aktívnymi látkami. Obsahujú naozaj úctyhodné zastúpenie antioxidantov, vitamínov i minerálov. Objavíme v nich látky, ktoré sa nazývajú antokyány. V portfóliu ich úloh sa nachádza znižovanie vysokého krvného tlaku, ktorý nepriaznivo vplýva na zdravie našich očí. Okrem toho vynikajú i protizápalovým účinkom. Zápaly v oku vznikajú pomerne často, a to najmä vtedy, ak pravidelne nosíte kontaktné šošovky. Medzi podstatný účinok antokyánov patrí i výživa a regenerácia krvných vlásočníc, ktoré sú zodpovedné za prívod kyslíku do sietnice.

Načítavam video...

Pravidelná konzumácia čučoriedok je v štúdiách spájaná so znížením únavy očí. Na ich výnimočných schopnostiach sa podieľa i vysoký obsah karotenoidov, luteínu a zeaxantínu. Čučoriedky dokážu nielen zlepšovať zdravotné problémy spojené s videním. Podieľajú sa na zlepšení nočného videnia. Ich miesto v jedálnom lístku je jednoducho nenahraditeľné.

I keď sa ZAMIO špecializuje hlavne na výrobu 100%-nej šťavy z BIO arónie, spracováva i ďalšie ovocie a zeleninu s významnými zdravotnými benefitmi: rakytník, čierne ríbezle, bazu čiernu, jablká, lesné čoriedky, morušu, maliny, černice, cviklu a zázvor.

Ovocie je spracované lisovaním za studena, preto sa ZAMIO šťavy vyznačujú svojou intenzívnou chuťou.

aše produkty je možné objednať aj na ich stránke www.zamio.sk doručenie do 48 hodín

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Riešenia zo žilinského Inžinierskeho centra Siemens Mobility pozná celý svet.


INZERCIA 3 h

Duševné zdravie ovplyvňuje každú oblasť nášho života – naše správanie, emócie i myšlienky.


INZERCIA 3 h

Čím sú jeho knedle iné?


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu