SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Bakalárske študijné programy na FVT

Fakulta výrobných technológií je zárukou kvality a je jednou z deviatich fakúlt Technickej univerzity v Košiciach.

Na Fakulte výrobných technológií je možné študovať atraktívne študijné programy v troch stupňoch štúdia: bakalárskom, inžinierskom a doktorandskom.

Bakalárske študijné programy sa zameriavajú na získanie teoretických a praktických poznatkov založených na súčasnom stave vedy a na zvládnutie ich použitia pri výkone povolania, alebo pri pokračovaní v nadväzujúcom vysokoškolskom štúdiu (napríklad v inžinierskom stupni na FVT). Uskutočňujú sa v študijnom odbore Strojárstvo. Absolventi bakalárskeho študijného programu získavajú vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa, štúdium trvá tri roky a absolventovi je udelený titul Bc.

Absolvent študijného programu Smart technológie v priemysle je schopný aplikovať metódy a techniky digitalizácie procesov vo všetkých odvetviach výroby a podnikania v súlade s princípmi štvrtej priemyselnej revolúcie (koncept Priemysel 4.0). Zo získaných všeobecných znalostí absolvent ovláda problematiku prípravy a spracovania technickej dokumentácie, technickej prípravy výroby, má znalosti o výrobných technológiách, materiáloch, výrobných strojoch, získavania a spracovania dát, digitalizácií, kontrole a riadení výrobných procesov. Absolvent študijného programu je pripravený samostatne aplikovať digitálne technológie pre pracovné prostredie, sledovanie ekológie, ochrany životného prostredia s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.

Absolvent študijného programu Počítačová podpora výrobných technológií je počas štúdia pripravovaný vykonávať povolania orientované na prácu s CA softvérmi, ako napríklad konštruktér, CAM programátor, pracovník 3D kontroly. Je schopný samostatne vytvárať technickú dokumentáciu a konštruovať, vykonávať počítačové analýzy a simulácie výrobných procesov, vytvárať programy pre CNC stroje.

Absolvent študijného programu Technológie automobilovej výroby je počas bakalárskeho štúdia pripravovaný vykonávať povolania, ktoré sú dopytované a žiadané najmä automobilkami, ktoré sú etablované na Slovensku a v Českej republike. Absolvent počas štúdia získava potrebné znalosti z oblasti technických materiálov, ktoré sa používajú v automobiloch, z oblasti technológii, ktoré sú aplikované pri výrobe automobilov a taktiež kontroly komponentov a finálnych podzostáv a zostáv, z ktorých sa skladá automobil.

Absolvent študijného programu Priemyselný manažment je schopný vykonávať povolania orientované na samostatné riadenie výrobného podniku vo všetkých priemyselných odvetviach. Ovláda problematiku prípravy a spracovania technickej dokumentácie i technickej prípravy výroby. Dokáže zabezpečovať chod výrobno- technologických systémov a zlepšovať ich prevádzkové parametre. Získava vedomosti o najmodernejších metódach riadenia, preto vie flexibilne reagovať na zmeny v ekonomike a na trhu.

Absolvent študijného programu Obnoviteľné zdroje energie je po ukončení štúdia orientovaný na analýzu procesov, ktoré prebiehajú v procesnej technike z rôznych oblastí priemyselnej a potravinárskej výroby. Je schopný ovládať procesnú techniku, riadiť ju a manažovať v nej výrobu. Uplatniteľnosť absolventa je širokospektrálna, napríklad v odvetviach priemyslu pri riadení procesnej techniky, čističke odpadových vôd, riadení skládok odpadov, pri vývoji procesnej techniky, pri investičnej výstavbe i ako referenti techniky ochrany a monitorovania životného prostredia.

Ponuka študijných programov na Fakulte výrobných technológií je pestrá a zaujímavá. Prihlášku na štúdium je možné si podať do 30.5.2021. Informácie nájdete na: fvt.tuke.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Leto je skvelá príležitosť pre rodičov, ako naučiť deti finančnej zodpovednosti.


6 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


8 h

Pracovať v Silicon Valley je snom každého "ajťáka". Určite vás zaujme možnosť pracovať na svetových projektoch aj na Slovensku.


16 h