SME
Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Bakalárske študijné programy na FVT

Fakulta výrobných technológií je zárukou kvality a je jednou z deviatich fakúlt Technickej univerzity v Košiciach.

Na Fakulte výrobných technológií je možné študovať atraktívne študijné programy v troch stupňoch štúdia: bakalárskom, inžinierskom a doktorandskom.

Bakalárske študijné programy sa zameriavajú na získanie teoretických a praktických poznatkov založených na súčasnom stave vedy a na zvládnutie ich použitia pri výkone povolania, alebo pri pokračovaní v nadväzujúcom vysokoškolskom štúdiu (napríklad v inžinierskom stupni na FVT). Uskutočňujú sa v študijnom odbore Strojárstvo. Absolventi bakalárskeho študijného programu získavajú vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa, štúdium trvá tri roky a absolventovi je udelený titul Bc.

Absolvent študijného programu Smart technológie v priemysle je schopný aplikovať metódy a techniky digitalizácie procesov vo všetkých odvetviach výroby a podnikania v súlade s princípmi štvrtej priemyselnej revolúcie (koncept Priemysel 4.0). Zo získaných všeobecných znalostí absolvent ovláda problematiku prípravy a spracovania technickej dokumentácie, technickej prípravy výroby, má znalosti o výrobných technológiách, materiáloch, výrobných strojoch, získavania a spracovania dát, digitalizácií, kontrole a riadení výrobných procesov. Absolvent študijného programu je pripravený samostatne aplikovať digitálne technológie pre pracovné prostredie, sledovanie ekológie, ochrany životného prostredia s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.

Absolvent študijného programu Počítačová podpora výrobných technológií je počas štúdia pripravovaný vykonávať povolania orientované na prácu s CA softvérmi, ako napríklad konštruktér, CAM programátor, pracovník 3D kontroly. Je schopný samostatne vytvárať technickú dokumentáciu a konštruovať, vykonávať počítačové analýzy a simulácie výrobných procesov, vytvárať programy pre CNC stroje.

Absolvent študijného programu Technológie automobilovej výroby je počas bakalárskeho štúdia pripravovaný vykonávať povolania, ktoré sú dopytované a žiadané najmä automobilkami, ktoré sú etablované na Slovensku a v Českej republike. Absolvent počas štúdia získava potrebné znalosti z oblasti technických materiálov, ktoré sa používajú v automobiloch, z oblasti technológii, ktoré sú aplikované pri výrobe automobilov a taktiež kontroly komponentov a finálnych podzostáv a zostáv, z ktorých sa skladá automobil.

Absolvent študijného programu Priemyselný manažment je schopný vykonávať povolania orientované na samostatné riadenie výrobného podniku vo všetkých priemyselných odvetviach. Ovláda problematiku prípravy a spracovania technickej dokumentácie i technickej prípravy výroby. Dokáže zabezpečovať chod výrobno- technologických systémov a zlepšovať ich prevádzkové parametre. Získava vedomosti o najmodernejších metódach riadenia, preto vie flexibilne reagovať na zmeny v ekonomike a na trhu.

Absolvent študijného programu Obnoviteľné zdroje energie je po ukončení štúdia orientovaný na analýzu procesov, ktoré prebiehajú v procesnej technike z rôznych oblastí priemyselnej a potravinárskej výroby. Je schopný ovládať procesnú techniku, riadiť ju a manažovať v nej výrobu. Uplatniteľnosť absolventa je širokospektrálna, napríklad v odvetviach priemyslu pri riadení procesnej techniky, čističke odpadových vôd, riadení skládok odpadov, pri vývoji procesnej techniky, pri investičnej výstavbe i ako referenti techniky ochrany a monitorovania životného prostredia.

Ponuka študijných programov na Fakulte výrobných technológií je pestrá a zaujímavá. Prihlášku na štúdium je možné si podať do 30.5.2021. Informácie nájdete na: fvt.tuke.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zariadenie Perenio Ionic Shield PEWOW01 prešlo sériou diagnostických testov a klinických hodnotení.


2 h

Roman Koreň, generálny riaditeľ ZSSK: „Pravidelná dezinfekcia našich vlakov zjavne funguje.“


4 h

Projekt na podporu domácich potravín priniesol do predajní stovky nových výrobkov.


9 h