SME
Streda, 17. august, 2022 | Meniny má Milica

Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.

Ak by sme však hľadali ten najzdravší plod na celej planéte, granátové jablko by sa s vysokou pravdepodobnosťou prebojovalo do výberu tých najhorúcejších kandidátov. Nemôžeme sa čudovať - granátové jablko je bohaté na množstvo biologicky cenných látok a viaceré štúdie sa zhodujú na tom, že jeho pravidelná konzumácia môže zamedzovať prepuknutiu chronických ochorení. Dnes si na granátové jablko posvietime a zistíme, čo sa v ňom okrem skvelej chuti skrýva.

Granátové jablko v sebe skrýva slušnú nádrž aktívnych látok
Vedeli ste, že v skutočnosti sú plody granátového jablka kategorizované z botanického hľadiska ako bobule? Rozhodne sa v nich skrývajú látky, ktoré dokážu podporiť zdravie v mnohých oblastiach. V jednej šálke, ktorá predstavuje 174 gramov sa nachádza:
• Vláknina (7 gramov)
• Bielkoviny (3 gramy)
• Vitamín C (30% odporúčanej dennej dávky)
Vitamín K (36% odporúčanej dennej dávky)
• Kyselina listová (16% odporúčanej dennej dávky)
• Draslík (12% odporúčanej dennej dávky)

Zároveň však v tomto množstve objavíme len 24 gramov cukru a 144 kalórií. V skutočnosti sú však granátové jablká obdivované predovšetkým pre obsah chemických látok, ktoré sa nazývajú punicalagíny. Práve ony sú zodpovedné za zdravotné benefity, ktorými sa plody granátového jablka môžu pýšiť.

Načítavam video...

Čo dokáže granátové jablko?
Protizápalové účinky – jeho účinky boli zatiaľ skúmané v oblasti chronických zápalov, ktoré sprevádzajú cukrovku II. typu, Alzheimerovu chorobu i obezitu
Podporuje liečbu rakoviny prostaty i rakoviny prsníka – vyznačuje sa prítomnosťou látok, ktoré rakovinové bunky zabíjajú
Znižuje krvný tlak – z toho vyplýva i ochrana pred ochoreniami kardiovaskulárnej sústavy
Dokáže pomôcť pri bolestiach kĺbov – štúdie predpokladajú, že extrakt granátového jablka dokáže blokovať enzýmy, ktoré sú zodpovedné za poškodzovanie chrupavky

Na granátové jablko sa rozhodne oplatí staviť. V šťavách MOY objavíte extrakt, ktorý si vďaka šetrnému spracovaniu zachoval všetky cenné látky.

Objavte silu ovocia na www.zamio.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hoci zo zákona preplácajú všetky tri zdravotné poisťovne rovnakú zdravotnú starostlivosť a lieky, rozdiely predsa len existujú.


8 h

Zažite jedinečnú atmosféru tradičnej výstavy Agrokomplex!


8 h

Za prvý polrok 2022 dosiahla zisk 50,37 milióna eur.


16. aug
SkryťZatvoriť reklamu