SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Česi pod Tatrami šijú tričká, na ktorých nie je vidieť pot

Traja kamaráti vynašli technológiu, ktorá bude schopná vyrobiť tričká zo špeciálne upravenej bavlny. Šijú ich na Slovensku.

Pot vie väčšinu z nás poriadne potrápiť, či už v lete, na pracovných stretnutiach, rodinnom výlete, či len tak - v bežných situáciách. No treba povedať, že potiť sa je prirodzené a pre naše telo zdravé.

Rovnaký problém trápil aj troch dlhoročných kamarátov zo východočeského mesta Chrudim. Po niekoľkých rokoch vývoja po nociach, vo svojom voľnom čase a niekoľkých neúspechoch vynašli prelomový nápad: technológiu, vďaka ktorej nebude na oblečení vidieť pot, po celom dni nosenia nebude zapáchať a odolá aj špine či rôznym tekutinám, ako je káva, víno či voda.

Už žiadne mokré mapy

Unikátnu úpravu, ktorá neprepotiteľným tričkám tieto vlastnosti dodáva, by ste voľným okom či dotykom ani nezistili. Vyrobené sú z prémiovej 100-percentnej bavlny, sedia perfektne, sú príjemné, pohodlné a štýlové. „Tričko prešlo zaťažkávajúcou skúškou s batohom na chrbte. Musím povedať, že u mňa vládne absolútna spokojnosť. Príjemné na telo, veľmi pekná farba a hlavne technológia, ktorá funguje,“ hovorí zákazníčka Ivana.

Tí, čo tričká od CityZen® vyskúšali, sú nadšení. Dizajn tričiek i polokošieľ, ktoré sú určené pre ženy i mužov, z nich robí univerzálne oblečenie, ktoré dokonale spojíte s formálnym i neformálnym outfitom. „Tričká aj polokošele splnili všetky naše očakávania. Manžel aj syn najviac oceňujú to, že na nich nie sú vidieť fľaky potu a to, že veľmi rýchlo schnú. Teším sa na ďalšie výrobky,“ tvrdí dalšia zákazníčka Soňa a jej slová potvrdzuje aj Dávid. Ten priznáva, že na začiatku neveril, že CityZen® splní to, čo sľuboval. No bol príjemne prekvapený: „Tričko je vynikajúce. Perfektne sedí aj pri väčších veľkostiach.“

Pozrite si, ako funguje tričko CityZen:

0 % ropy, 100 % prírody

CityZen® je unikát. Nielen svojim prístupom, ale aj samotným príbehom, ktorý za ním stojí. Spoločnosť rozbehla v roku 2018 partia troch kamarátov - Pavel Hrstka, Martin Burkoň a René Němeček. „Smart technológie sa stali bežnou súčasťou našich životov, my sme sa rozhodli vyrábať smart tričká, ktoré budú aj šetrné k prírode. Sú bezropové, a teda 100-percentne recyklovateľné,“ opisujú. Oblečenie CityZen® vzniká najmodernejšími technologickými postupmi. Tieto postupy šetria vodu, energiu a podliehajú legislatíve EU REACH.

Časť unikátnej výroby vedelo ponúknuť iba Slovensko

Väčšina produkcie si CityZen® šije v Českej republike, avšak časť - unikátne goliere polokošiel - vznikajú na Slovensku. Nikde v Európe totiž nenašli výrobcu, ktorý by na polo tričká ušil pevné goliere, ktoré poznáte z tradičných košieľ, a zároveň ich vyrobil v požadovanej kvalite a vcelku. Našli ho iba v Žiline. „V minulosti bolo Československo textilnou krajinou, ktorá bola preslávená vysokou kvalitou a unikátnosťou. Na túto tradíciu chceme nadviazať našimi tričkami a ďalšími produktami vyrábanými špeciálnou technológiou s unikátnymi vlastnosťami,“ uzatvárajú majitelia.

CityZen® zaznamenal v domovskej Českej republike za tri roky pôsobenia veľa úspechov, dnes ich kroky smerujú aj na Slovensko.

Hlavným cieľom firmy je však najmä to, aby sa ich zákazníci cítili v oblečení CityZen® maximálne príjemne bez toho, aby im pot a špina narušili akékoľvek plány počas dňa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


9 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


11 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu