SME
Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma

Každý z nás má vo svojej rodine, či okolí, seniorov. V našej krajine máme úctu k seniorom.

Milujeme svojich rodičov a starých rodičov a preto je prirodzené, že sa o svojich rodičov, či starých rodičov staráme s láskou dovtedy, pokiaľ je to len možné.
Niekedy nám túto opateru skomplikuje zdravotný stav opatrovanej osoby. Napríklad, ak stratí svoju mobilitu.

Vtedy môže nastať problém, ako sa dostať z domu, kde sú schody. Alebo z postele do kúpeľne. Niekedy príde na rad aj invalidný vozík. Domáca opatera sa v tomto prípade stáva veľmi náročnou. Zdvíhanie, premiestňovanie, bežné úkony sú skutočne zložitejšie. Niektorí ľudia zvažujú aj domov dôchodcov, či domov sociálnych služieb, ale poradovníky čakateľov môžu mať v čakaní aj desiatky osôb a čakacia doba môže byť aj viac rokov.


V týchto situáciách domácej opatery imobilných seniorov môžu pomôcť zdvíhacie zariadenia. Napríklad stropný zdvihák, stoličkový výťah, schodolez, či schodisková plošina.

Bezpečne, jednoducho a dôstojným spôsobom zabezpečia ťažké úkony so zdvíhaním, či premiestňovaním.
Na tieto zariadenia môže aj senior požiadať o príspevok na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, o čom mnoho ľudí nevie. Tento príspevok je možné dostať bez ohľadu na vek a je až do 95% z ceny zariadenia. Ak chcete vedieť viac kliknite tu.


Napríklad stropným zdvihákom upnete človeka do vaku zasunutím vaku pod neho (ako pri polohovaní, otočení na jeden bok, na druhý bok, nenadvihujete ho) premiestnite ho priamo z postele do kúpeľne, či do invalidného vozíka, prípadne kamkoľvek je potrebné a kde máte pod stropom inštalované koľajničky stropného zdviháku.
Stoličkový výťah je vhodný pre ľudí, ktorí sa udržia v sediacej podobe a dokážu si presadnúť.

Schodisková plošina, alebo zvislá výťahová plošina prepravia človeka na jeho invalidnom vozíku. Taktiež aj schodolez, ktorý sa neinštaluje na schodisko a môžete ho použiť aj na iných schodiskách.


Tieto zdvíhacie zariadenia pomáhajú osobám s ŤZP v každodennom živote vo svojom dome, či byte, aby sa premiestňovali bez námahy, bezpečne a dôstojne.
Pomáhajú aj opatrujúcim osobám, pretože nadvihovanie a premiestňovanie často zanechá u opatrovateľov poškodené platničky a iné zdravotné dôsledky.
Zameranie, odskúšanie, vyhotovenie projektu na tieto zdvíhacie zariadenia pre ZŤP je bezplatné.


Preto ak riešite túto problematiku, neváhajte a kontaktujte nás:
0800 105 707
www.spig.sk
obchod@spig.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MVDr. Peter Vojtko a Alexandra Machová, manažéri spoločnosti FATRA HEMP pri kontrole konopných klonov, ktoré pestujú a úpätí vrchov Veľkej Fatry.

Na stránku si dnes firma môže napísať čokoľvek – dôležité je, či to dokáže aj podložiť, preto treba byť pri výbere CBD obozretní.


INZERCIA 1 h

V rizikovom životnom poistení sú zaradené nové diagnózy, pred ktorými sú tak chránené aj deti klientov


4 h

Pilotný projekt si vyskúšajú Košičania.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu