SME
Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?

Pozor na slnko, bazény a nevhodné oblečenie.

Mnoho detí už od narodenia trápia rôzne kožné problémy, vrátane atopického ekzému. Ak chcete, aby pokožka vášho drobca v náročnom období horúčav ostala zdravá, mali by ste poznať niekoľko zásad, ktoré odporúčajú kožní špecialisti.

„Atopický ekzém je ochorenie, ktoré sa dotýka stále väčšieho počtu detí. Ide o neinfekčné zápalové ochorenie s vrodenou porušenou ochrannou alebo bariérovou funkciou kože, a s tým spojenými prejavmi, ako je citlivosť detskej pokožky, začervenanie, suchosť a opakujúci sa zápal“, hovorí dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová.

So slnkom opatrne

Vo všeobecnosti sa hovorí, že slnko pokožke pomáha. Je však nesmierne dôležité dávkovať ho v primeranom množstve a za správnych podmienok. „V niektorých prípadoch slnečné žiarenie môže kožný nález aj zhoršiť, resp. podráždiť pokožku natoľko, že vyžaduje návštevu lekára a nasadenie potrebnej liečby,“ upozorňuje kožná lekárka.

Medzi základné pravidlá zdravého pobytu na slnku patrí nevystavovať sa priamemu žiareniu v čase od 11:00 do 15:00 hodiny a chrániť sa kvalitným opaľovacím krémom s najvyšším SPF, ako aj vhodným výberom oblečenia.

Spoľahnite sa na kvalitu

V lete by ste mali preferovať prírodné materiály a voľné strihy. „Pri textíliách v tmavých farbách môže vplyvom zvýšeného potenia dôjsť k uvoľneniu nežiadúcich farebných pigmentov do pokožky a následnej alergickej reakcii. Oblečenie na leto má byť vzdušné, pri pobyte pri vode ideálne v bielych a svetlých farbách“, dodáva dermatovenerologička.

„Deti často bojujú so zapareninami a zvýšeným potením, dbajte preto na výber kvalitného materiálu, najlepšie z certifikovanej biobavlny, na ktorý sa môžete spoľahnúť, že pokožku zbytočne nepodráždi a dovolí jej dýchať“, vysvetľuje MUDr. Paulínyová.

Ak hľadáte pohodlné detské oblečenie, vyskúšajte značku Kuniboo® . Roztomilé kúsky, vyrobené z kvalitných certifikovaných materiálov, nájdete za výhodné ceny nielen vo vybraných týždňoch, ale i po celý rok, exkluzívne v Kauflande .

S kúpaním to nepreháňajte

Detská koža, najmä tá atopická, je náchylnejšia na rôzne bakteriálne ochorenia. V bazénoch sa nachádza chlór, ktorý ju dokáže výrazne vysušiť a oslabiť jej ochrannú funkciu. Jazerá tiež nie sú vždy ideálnou voľbou, hlavne v prípade, že nepoznáte stav a kvalitu vody.

Dbajte preto na to, aby sa vaši najmenší po každom plávaní dôkladne osprchovali a zbavili tak pokožku chlóru a iných nečistôt. „Pri umývaní použite aj mydlo, najmä na chodidlá a snažte sa nechodiť naboso v spoločných priestoroch“, prízvukuje R. Paulínyová.

Mali by ste vedieť

  • Zabezpečte deťom možnosť hrať sa v polotieni, a to v priedušnom bavlnenom oblečení. Dnes sa dajú kúpiť aj zvršky s prirodzenou UV ochranou. Dôležité je, aby sa v nich dieťa nepotilo a neškriabalo.
  • Nové oblečenie pred prvým použitím vždy operte. Preferujte prírodné materiály, najlepšie z biobavlny, ktorá je vďaka svojim vlastnostiam ideálna do horúčav, pre alergikov alebo deti s citlivou pokožkou.
  • Vyskúšajte kolekciu detského oblečenia Kuniboo® , ktorá kladie dôraz na špičkovú kvalitu materiálov a ich spracovanie. Stačí jeden dotyk, ktorý vás presvedčí, aká príjemná je biobavlna pre detskú pokožku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Projekt Zero Carbon Project chce do roku 2025 na polovicu znížiť emisie uhlíka vyprodukované dodávateľmi.


12 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


14 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


15 h