SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Na sídlisku KVP sa uskutoční Festival lokálnych produktov

Ponúkne gastronomické vychytávky aj pestrý hudobný program.

Na košickom sídlisku KVP sa vďaka slovensko-maďarskej spolupráci uskutoční Festival lokálnych produktov. Financie na toto podujatie získala mestská časť z cezhraničného programu Interreg. Ten sprostredkúva Európske zoskupenie územnej spolupráce Via Carpatia. Ide o projekt s názvom ,,Veľké mesto, malá dedina – spolupráca“.

Podľa starostu mestskej časti Košice - Sídlisko KVP Ladislava Lörinca, tento typ podujatia nemá v histórii sídliska obdobu. „Je to spôsobené najmä tým, že v minulosti mala naša MČ zahraničné spolupráce viac formálneho charakteru a obyvatelia tak nevideli konkrétne výsledky. My sme tento raz nadviazali na nový druh spolupráce, prostredníctvom ktorého vieme pozdvihnúť naše kultúrne služby na vyššiu úroveň“. Dodal s tým, že okrem toho pribudne aj nové technické vybavenie či produkty turistického charakteru, ktoré bude môcť MČ využívať aj naďalej, teda po skončení festivalu.

Podujatie organizuje samospráva v spolupráci s maďarským partnerom z Tokaja, malebnou prihraničnou obcou Bodrogkisfalud. Festival bude dvojdňový, začne sa v piatok 9. júla o 16:00 hod a potrvá do 21:00 hod. Pokračovať bude v sobotu od 11:00 hod do 21:00 hod. Hlavným lákadlom sú tradičné špeciality aj moderné gastronomické vychytávky zo Slovenska i Maďarska. Návštevníci sa môžu tešiť aj na kvalitné výrobky od lokálnych predajcov, ktoré si budú môcť zakúpiť aj domov.

„Veríme, že návštevníci si naozaj prídu na svoje, pretože ponuka bude pestrá a bohatá. Chýbať nebudú tradičné domáce syry, bryndza, slané a sladké pečivo, pirohy, lokše či napríklad rôzne druhy nátierok. Budeme veľmi radi, ak sa obyvatelia prídu zabaviť a zároveň podporiť malých lokálnych výrobcov, ktorých sme vyberali naozaj precízne,“ uviedla vedúca oddelenia sociálnych vecí, kultúry a športu Alica Schützová.

Počas dvoch dní sa na pódiu v areáli Koliba – Zlatá Podkova vystrieda niekoľko skvelých hudobníkov. Medzi KVP-čkárov zavítajú aj známe hudobné mená. Piatkový večer otvorí DJ Markus G a pokračovať bude Branislav Mojsej ml & Protection. Čas medzi 19:00 a 20:00 hod. bude patriť muzikantovi Ondrejovi Kandráčovi, ktorý vystúpi aj spolu so svojimi deťmi. Prvý večer programu uzatvorí opäť DJ Markus.

Sobotný program odštartuje DJ Carlos, po ktorom nastúpi od 17:00 hod. košická kapela Creek Sound. Headlinerom večera bude spevák Lukáš Adamec, ktorý všetkých roztancuje medzi 18:00 a 19:00 hod. Záver podujatia spríjemní DJ Carlos.

Okrem realizácie podujatia povedie projekt k užšej spolupráci medzi partnermi ako i jednotlivými regiónmi. Takisto prinesie aj ďalšie aktivity v prospech obyvateľov sídliska.

Koncom júla chystá mestská časť ďalšie podujatie, zamerané bude na ľudové zvyky a tradície za účelom prehĺbenia spoločného kultúrneho dedičstva.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu