SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Koľko váži päťuncová zlatá minca? Unikáty už aj v Bratislave!

V Bratislave môžete vidieť ako vyzerajú skutočné investičné mince, zberateľské mince, ale aj pravé zlaté a strieborné tehličky.

Viete koľko váži päťuncová minca? Videli ste už ozajstnú zlatú tehličku? Drahé kovy boli vždy opradené nádychom tajomna.

Sami sme to už možno zažili – človek by aj chcel vidieť skutočnú slávnu investičnú mincu, alebo ako vyzerá pravá zlatá tehla, alebo aspoň tehlička, ale buď mu v tom bráni ostych, že hneď dostane otázku koľko kíl zlata si praje, alebo obava, že mu personál bude chcieť niečo vnútiť a keď im povie, že sa chce len pozrieť a pokochať, ujde sa mu pohľad naznačujúci, že ak nekupuje, zavadzia.

Tak tomu je, vážení, koniec!

Presne preto, aby sprístupnila unikáty z drahých kovov, otvorila Česká mincovna svoju výstavnú sieň na Suchom mýte v Bratislave širokej verejnosti. Bez obáv, že bude nútený nakupovať zlato a striebro si každý môže zájsť do siene, pozrieť sa v čom je unikátnosť investičných mincí a investičného zlata. Možno vás prekvapí, že investičné zlaté mince sú oslobodené od DPH a konečne sa budete môcť s niekým, kto tomu naozaj rozumie, porozprávať ako si ochrániť peniaze v čase pandémií, bitcoinov a iných virtuálnych mien, keď odvšadiaľ počujete o hrozbách inflácie.
Na toto – na uspokojenie zvedavosti, pre ten dobrý pocit, že človek uvidí na vlastné oči zlaté a strieborné tehličky a že mu niekto ochotne porozpráva o tom ako si aj za pár eur mesačne môžete začať budovať vlastný zlatý poklad, presne na toto sa otvorila výstavná sieň Českej mincovne širokej verejnosti.
Zoberte svoje deti, manželku, priateľa či priateľku a vyjdite si von na prechádzku do mesta.

Nemusí to byť len relax, alebo cnostná cesta do múzea, či galérie, ale aj malé dobrodružstvo spoznať a uvidieť niečo o čom len čítame a na čo sa pozeráme na fotografiách.

A mimochodom – odpoveď na otázku v titulku znie: Päťuncová zlatá minca, akou je napríklad slávny Orol z limitovanej série váži 155,5 gramov, má priemer 50 mm a bolo vyrobených len 30 kusov, takže čoskoro už sa nebude dať vidieť len tak.

Výstavná sieň Českej mincovne na Suchom mýte 1 v Bratislave je otvorená v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00

www.ceskamincovna.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu