SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby

Druhá najväčšia banka postupne integruje VÚB Leasing do svojich štruktúr.

Jej cieľom je využiť potenciál, ktorý má banka vo svojich zamestnancoch v rámci skupiny a vďaka ich dlhoročným skúsenostiam tak spoločne vytvoriť silný a kvalitný tím.

Banka má s takouto integráciou bohaté skúsenosti, keďže v minulosti sa podaril podobný proces so splátkovým predajom Quatro či faktoringom. Výsledkom je ešte lepšia dostupnosť týchto služieb pre všetkých klientov a zväčšenie obchodných možností.

„VÚB banka neustále vyhodnocuje rôzne možnosti ako zlepšovať, skvalitňovať a rozširovať poskytované služby pre klientov. Hľadáme viaceré efektívne cesty, ako využívať synergiu užšej spolupráce v rámci skupiny, našim cieľom je zvýšenie obchodného potenciálu, skvalitňovanie produktov a obslužných modelov, ako aj poskytovanie komplexných služieb našim klientom. Táto integrácia je len ďalšie logické vyústenie vzájomných vzťahov medzi VÚB a VÚB Leasingom,“ hovorí vrchný riaditeľ úseku Firemného bankovníctva Andrej Viceník, ktorý na tento projekt dohliada.

Faktoringovému oddeleniu sa napríklad už v prvom roku po integrácii (2018) zvýšil celkový objem odkúpených pohľadávok o 7% a v roku 2019 o ďalších 13%. V roku 2019 faktoring zaznamenal aj najvyšší odkup pohľadávok v histórii VÚB, a to viac ako 500 miliónov eur.

Takmer tretina obchodu vo VÚB Leasingu už teraz vzniká vďaka kooperácii s bankou, najmä v oblasti firemného bankovníctva. Začlenením leasingu očakávame nielen pokračovanie tejto kooperácie, vďaka ktorej klienti získajú komplexnú obsluhu pod jednou strechou, ale najmä rýchlejší rozvoj týchto služieb.

Zamestnanci VÚB Leasing sa plne integrujú do banky, čo bude znamenať ešte užšiu a efektívnejšiu spoluprácu.

Ako samostatná spoločnosť zostane pôsobiť na trhu len tá časť VÚB Leasingu, ktorá je špeciálne zameraná na poskytovanie operatívneho lízingu. Pri tomto type služieb sa na Slovensku očakáva zvýšený záujem.

„Vnímame to hlavne ako novú príležitosť, pričom počítame s postupným rozšírením leasingovej ponuky aj do klasických pobočiek, podobne ako je to pri Quatre. VÚB Leasing je v TOP 3 na trhu a chceme vďaka synergii s bankou naďalej zvyšovať náš trhový podiel a posúvať ho stále na novú, ešte lepšiu úroveň,“ dodáva Ivona Bobkovičová, riaditeľka odboru Rozvoj a podpora obchodu vo VÚB Leasing.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete výlet do hlavného mesta, určite by ste nemali vynechať tieto pamiatky a atrakcie.


INZERCIA 2 h

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie denníka SME s knihou len za 4,99 €.


INZERCIA 2 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


12 h
Skryť Zatvoriť reklamu