SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Jeden deň na Bratislavu nestačí

Vychutnajte si letných 72 hodín v hlavnom meste.

Zažite deň ako kráľ
Bratislava je nadčasová aj tradičná, je dejiskom kultúry a umenia, no zároveň plná histórie. Je modernou metropolou a zároveň bývalým mestom korunovácií. Korunovačné dni uhorských panovníkov v stredoveku preslávili Bratislavu a v súčasnosti ich ako veľkolepé kultúrne podujatie môžete zažiť každý rok. Súčasťou je aj korunovačný sprievod, do ktorého sa môžu zapojiť aj okoloidúci Bratislavčania a turisti. Výnimočnosť korunovácií dodnes pripomína korunovačná cesta a pozlátená koruna na veži Dómu sv. Martina s úctyhodnou hmotnosťou 160 kg.

Bratislavské korunovačné dni sa tento rok budú konať od 13. do 15. augusta. Čakajú vás prehliadky na tému korunovácií, korunovačný sprievod z Bratislavského hradu na Hlavné námestie, rytiersky turnaj na Tyršovom nábreží, ako aj omša s koncertom v Dóme sv. Martina. Podrobný program nájdete na www.visitbratislava.com/sk.

Deň so zážitkami pri Dunaji
Piesková pláž v centre Bratislavy na brehu Dunaja? Áno, aj to je skutočnosťou na Tyršovom nábreží v blízkosti Sadu Janka Kráľa. Tyršák pláž prináša do mesta spojenie zábavy a oddychu – pod jednou strechou tu nájdete bohatý kultúrny program, gastro špeciality, plážový volejbal či Wi-Fi zadarmo. Západ slnka si tak môžete užiť v pohodlí piesočnej pláže, plynúceho Dunaja a s osviežujúcim nápojom v ruke.


Naplánujte si výlet podľa vlastných preferencií na 72hodinovemesto.sk.

Ohromujúci a jedinečný výhľad na celú Bratislavu v plnej rýchlosti – to na vás čaká na palube rýchlostného člna. Vďaka tomuto exkluzívnemu zážitku uvidíte nábrežie či Hrad z úplne novej perspektívy a majestátny Devín budete mať ako na dlani. Večerná Bratislava či rozlúčka so slobodou v rýchločlne? Aj to je možné vďaka pestrej ponuke rôznych prehliadok.

Deň so skvelým jedlom
Kochajte sa, nasávajte vône, „kávičkujte“ a ochutnávajte dobroty. V Bratislave nájdete reštaurácie ponúkajúce jedlá svetovej kuchyne, útulné kaviarne s dobrou kávou či hipsterské bistrá. Novým hitom sú aj mnohé streefood prevádzky, ako aj festival pouličného jedla Street Food Park, ktorý sa koná niekoľkokrát do roka.

V duchu tradícií prešporskej kuchyne nájdete hneď na viacerých miestach Bratislavy prestížne reštaurácie Savoy, Zylinder či Korzo. V Bratislave je aj viacero reštaurácií, v ktorých sa gastronomický zážitok snúbi s unikátnymi výhľadmi. Vo výške 85 metrov nad hladinou Dunaja sa na Moste SNP nachádza reštaurácia UFO špecializovaná na stredomorskú a ázijskú kuchyňu. Priamo od stola máte mesto ako na dlani, kde si užijete pohľad na historické budovy v objatí Dunaja a moderné výškové stavby.

Bratislava CARD City & Region

Užite si Bratislavu naplno spolu s oficiálnou turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, ktorá vám za výhodnú cenu umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo mesto Bratislava a región ponúkajú.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


2 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


3 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 3 h
Skryť Zatvoriť reklamu