SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor

V rastúcom odvetví kryptomien stále viac Slovákov vidí investičnú príležitosť.

Aj napriek tomu, že sa trhy s kryptomenami nachádzajú vo fáze korekcie, na Slovensku pribúda stále viac záujemcov o tento typ investovania. Práve v klesajúcich trhoch vidia investičnú príležitosť. Potvrdzujú to aj dáta slovenskej kryptomenovej spoločnosti Fumbi Network. Tá zaznamenala za posledného polroka až 30 000 nových používateľov.

Juraj Forgács, generálny riaditeľ spoločnosti, predpokladá, že hodnotaBitcoinu porastie a do 4 rokov môže mať cenu až 400 000 €. Ak sa rozhodnete začať s investovaním do kryptomien , tak si prečítajte pár odporúčaní, ktoré pre vás pripravili špecialisti z Fumbi Network.

Kryptomien je už viac než 9 000

Počet kryptomien stále rastie a sledovať, ktoré majú investičný potenciál, je stále komplikovanejšie. Ak sa im nemáte čas venovať do hĺbky, môže byť pre vás ideálnym riešením spoľahnúť sa pri zložení svojho investičného portfólia na odborníkov. Fumbi sleduje celý trh kryptomien a využíva vlastný algoritmus, ktorý investície pravidelne prehodnocuje.

Sľúbiť istý výnos je nemožné

Ak narazíte na spoločnosť, ktorá svojim investorom garantuje istý zárobok, môžete to vnímať ako negatívny signál. Kryptomeny sú volatilné a pri investovaní do nich nie je nič stopercentne isté. Seriózne spoločnosti vždy upozorňujú na možné riziká a príliš sľubným či zavádzajúcim vyhláseniam sa vyhýbajú.

Odhadnite dobre svoje finančné možnosti

Keďže investovanie do kryptomien nemá garantovaný výsledok, narábajte vždy iba s prostriedkami, ktoré vám nebudú vo vašom rozpočte chýbať - a to ani v prípade poklesu vašich príjmov. Suma, ktorú chcete investovať, by vás nemala nikdy finančne zaťažiť.

Pri investovaní vo Fumbi máte na výber dve investičné stratégie - môžete spraviť jednorazový vklad alebo si nastaviť každomesačný trvalý príkaz a vytvoriť si sporiaci plán.

Dajte si záležať na bezpečnom uložení kryptomien

Trh ponúka veľa možností individuálneho alebo inštitucionálneho ukladania. Pri individuálnom uložení je človek za všetko zodpovedný sám a to pre začínajúcich investorov môže znamenať určité riziko. Pri inštitucionálnej úschove sa môžete spoľahnúť na skúseného partnera.

Fumbi využíva na úschovu technológiu Vault od Ledger Enterprise Solutions - jedno z najdôveryhodnejších a najbezpečnejších riešení úschovy kryptomien na svete.

Okrem toho je Fumbi prvou platformou na investovanie do kryptomien s nezávislým auditom peňaženiek, ktorú realizuje v spolupráci so spoločnosťou SGS Slovakia.

Spoločnosť Fumbi je prvá svojho druhu, pretože ponúka kryptomeny širokej verejnosti a po novom aj firmám a právnickým osobám. Nedávno pokorili hranicu 50 000 používateľov. Investovanie do kryptomien s Fumbi môžete vyskúšať už od 50 € .

Investovanie do kryptomien je spojené s rizikom. Hodnota investície sa môže aj znižovať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. Minulá výkonnosť kryptomien nie je spoľahlivým ukazovateľom pre ich budúcu výkonnosť. Informácie uvedené na tejto stránke nepredstavujú poskytnutie investičného poradenstva, neboli vypracované ako investičný prieskum a nie sú ani návrhom na uzatvorenie obchodu zo strany Fumbi.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete výlet do hlavného mesta, určite by ste nemali vynechať tieto pamiatky a atrakcie.


INZERCIA 22m

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie denníka SME s knihou len za 4,99 €.


INZERCIA 22m

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


11 h
Skryť Zatvoriť reklamu