SME
Štvrtok, 16. september, 2021 | Meniny má ĽudmilaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou

Potreba zmeny životného štýlu na zníženie environmentálneho dopadu rezonuje v rôznych spoločenských a komunitných kruhoch.

Ako kľúčovými sa často spomínajú zvyšovanie podielu recyklácie odpadov, či nárast využívania alternatívnych pohonov vozidiel. Jednou z najdôležitejších oblastí v rámci znižovania produkovaných emisií je energetika.

Pri hľadaní vhodného príkladu mestského zeleného riešenia v oblasti energeticky najnáročnejšej úlohy – vykurovania na Slovensku, je neprehliadnuteľným moderným a zeleným riešením systém centrálneho zásobovania teplom v meste Prešov.

Kontinuálna modernizácia

Zvyšovanie podielu zelenej energie sa stáva stále dôležitejším parametrom a to nielen pre dodávateľov v rámci splnenia legislatívnych požiadaviek , no aj pre uvedomelých zákazníkov, ktorí dbajú o budúcnosť svojho životného prostredia.. Spoločnosť SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov, medzi ktorej strategické ciele patrí aj postupná dekarbonizácia regiónu, využíva na zásobovanie tepla a dodávku teplej vody pre Prešovčanov kogeneračné jednotky a kotly využívajúce okrem zemného plynu aj drevnú štiepku, čím sa radí do kategórie dodávateľov využívajúcich účinné centrálne zásobovanie teplom.

V rámci stálej modernizácie, ktorá je pri zvyšovaní podielu zelenej energie a súbežným udržaním ceny tepla pre zákazníkov nevyhnutná, pripravuje spoločnosť viacero projektov v Prešovskom regióne, na ktoré využíva najmä prostriedky z európskych fondov.

Silný a spoľahlivý partner

Zvyšovanie environmentálnej kvality života Prešovčanov je prirodzeným cieľom spoločnosti SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov. Tento cieľ zdieľajú aj jej partneri, ktorí tvoria silné zázemie v rámci odbornej aj regionálnej podpory. Ide o samotné Mesto Prešov a spoločnosť ESCO Slovensko a.s. , ktorá sa špecializuje na efektívne a úsporné zaobchádzanie s energiami.

Okrem dodávky tepla a teplej vody ponúka SPRAVBYTKOMFORT širokú škálu služieb v oblastiach energetického manažmentu a komplexnej správy prevádzkových a bytových objektov.

„Naša spoločnosť sa snaží o neustále zvyšovanie kvality služieb pre našich zákazníkov. Stabilná a cenovo dostupná dodávka tepla je našou samozrejmou prioritou, no nezabúdame ani na environmentálne aspekty nášho podnikania. Veríme, že z dlhodobého hľadiska iba ekonomické a ekologické riešenia zaistia našim zákazníkom vysoký štandard poskytovaných služieb, na aký sú u nás zvyknutí,“ upresnila riaditeľka SPRAVBYTKOMFORT, Natália Banduričová.

Počas svojho viac ako 60 ročného pôsobenia v sektore a regióne si spoločnosť vybudovala meno spoľahlivého dodávateľa a jej sieť odberateľov dnes tvorí takmer 90 prevádzok a 24 tisíc bytových jednotiek. Komplexná ponuka služieb pre klientov zahŕňa ekonomické, energetické, ako aj právne poradenstvo, pomoc pri komplexnej obnove objektov, údržbu a opravu zariadení, či havarijnú službu. Spoločnosť spravuje 3 centrálne kotolne, 77 odovzdávacích staníc, 42 blokových kotolní a 54 kilometrov rozvodov tepla. Stálu dostupnosť informácií pre zákazníkov zabezpečuje SPRAVBYTKOMFORT, okrem štandardných nástrojov, aj prostredníctvom portálu Po schodoch. Kvalitu služieb spoločnosti potvrdzujú aj medzinárodné certifikáty systému manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva(EN ISO 9001:2009 a EN ISO 14001:2005).

Udržateľnosť a zvyšovanie podielu obnoviteľných zdrojov nie je iba spoločenským dopytom, no aj stálym prioritným cieľom spoločnosti. Pre viac informácií o SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov, ktorá zastreší komplexnú starostlivosť o Váš objekt, navštívte stránku www.spravbytkomfort.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 30. septembra sa výrobcovia rozhodujú pre zmenu organizácie zodpovednosti výrobcov.


INZERCIA 3 h

Pápež František požehnal v Šaštíne základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina.


4 h

Po mnohých veľkolepých výstavách v zahraničí prichádza opäť na Slovensk Ašot Haas.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu