SME
Štvrtok, 16. september, 2021 | Meniny má ĽudmilaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe

Ako na rovnováhu medzi prácou a časom pre seba? Pomôžu technológie na zápästí.

Máte občas pocit, že na splnenie všetkých pracovných povinností, meetingov či reportov by ste potrebovali deň, ktorý je omnoho dlhší ako 24 hodín? Tento problém majú poväčšine práve ľudia na vedúcich pozíciách, u ktorých sa slovné spojenie voľný čas skloňuje len minimálne.

Ako v tejto hektickej dobe preplnenej povinnosťami nájsť rovnováhu medzi pracovným životom a aktivitami na regeneráciu tela aj mysle? Napriek tomu, že práve vďaka technológiám môžeme pracovať prakticky odkiaľkoľvek a non-stop, práve ony môžu byť nápomocné pri nastavení správnej rovnováhy medzi prácou a časom pre seba.

Stres pod kontrolou

Asi nikoho neprekvapí fakt, že o strese sa v súčasnosti hovorí ako o akomsi neviditeľnom zabijakovi. Hoci nezriedka dokáže vybičovať k takmer nadľudským výkonom, ak trvá príliš dlho, je pre ľudské telo veľmi škodlivý. Stres totiž najviac ohrozuje práve pracovne vyťažených ľudí - vtedy ide o tzv. pracovný stres, čiže o spojenie fyzického a psychického vyčerpania, nasledovaného extrémnym výdajom energie a poklesom výkonnosti. Pre zvládanie pracovných povinností vo vysokom tempe je preto nevyhnutné vedieť so stresom pracovať.

Hladina stresu v tele počas dňa kolíše v dôsledku hladiny hormónu kortizolu, ktorého produkcia sa v organizme spúšťa ako odpoveď na rôzne stresové situácie. Vedeli ste však, že stres ako taký môžete mať dokonca pod kontrolou? Inováciu v tejto oblasti prinášajú smart hodinky od Huawei, a to Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro, ktorých jednou z funkcií je aj možnosť monitorovania hladiny stresu v reálnom čase počas dňa.

Disponujú užitočnou funkciou merania stresu, pričom všetky namerané údaje je veľmi jednoduché analyzovať v prepojenej aplikácii Huawei Health. Sledovanie hladiny stresu vám teda môže pomôcť lepšie porozumieť tomu, ako vaše telo so stresom pracuje. Vďaka tomu budete stresové situácie zvládať omnoho efektívnejšie a predovšetkým minimalizujete dôsledky stresu na vaše zdravie.

V zdravom tele zdravý duch

Nielen stres výrazne vplýva na celkový zdravotný stav človeka, ten totiž ovplyvňuje mnoho faktorov. Jedným z tých významnejších je práve pohyb, ktorého absencia negatívne vplýva nielen na zdravie, ale aj na pracovný výkon. Dostatok pohybu je totiž kľúčový na udržanie celkového zdravia. Ako ho však zaradiť do svoje pravidelnej rutiny? Aj v tomto prípade môžu byť skvelým pomocníkom smart hodinky Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro, ktoré obsahujú 100 športových režimov, z ktorých si vyberie úplne každý.

Ak patríte k fanúšikom “light” športov, aj tu si prídete na svoje. Okrem stovky rôznych tréningových režimov smart hodinky prinášajú vychytávku aj pre fanúšikov na Slovensku čoraz populárnejšieho športu - golfu. V oboch modeloch je integrovaný golfový režim, ktorý umožňuje merať viacero pre golfistov dôležitých údajov.

Všetky údaje sa zaznamenávajú v prepojenej aplikácii Huawei Health a používateľ k nim má prístup aj po skončení daného športu. Nájdete tam prehľadne spracované informácie napríklad o celkovom výkone, spálených kalóriách, priemernom pulze a hodinky určia aj čas, ktorý je potrebný na regeneráciu pred ďalším cvičením. Vďaka modelom smart hodiniek Huawei Watch 3 tak môžete sledovať svoj progres deň po dni, čo dáva dostatočnú motiváciu k pohybu, ako aj udržaniu dobrej fyzickej kondície a zdravia.

Bez kvalitného oddychu to nejde

O potrebe kvalitného spánku počúvame z každej strany, má to však svoje opodstatnenie. Spánok je potrebný na celkovú fyzickú, ale aj psychickú regeneráciu organizmu, pričom je dôležité dbať nielen na jeho dĺžku, ale aj kvalitu. Podľa odborníkov z National Sleep Foundation by mal dospelý produktívny človek spať 7 až 9 hodín denne. Tento čas potrebný na regeneráciu organizmu, aby mohol byť na druhý deň efektívny a výkonný v práci.

Dĺžka spánku priamo úmerne súvisí s jeho kvalitou, ktorú vieme aj laicky odpozorovať. Jednoducho povedané, kvalitu spánku hodnotíme podľa toho, či sa cítime oddýchnutí alebo nie. Moderné technológie však umožňujú sledovať kvalitu spánku na profesionálnej úrovni. Touto funkciou disponujú smart hodinky značky Huawei.

Modely Watch 3 a Watch 3 Pro od Huawei počas noci merajú celkovú dĺžku spánku aj jeho kvalitu. V prepojení s aplikáciou Huawei Health tak poskytujú informácie o dĺžke jednotlivých fáz spánku, jeho kvality a v neposlednom rade poskytujú aj rady, ktorými kvalitu svojho spánku môžete ešte zvýšiť.

Hladina kyslíka v krvi

K jedným z najvýznamnejších ukazovateľov zdravia patrí aj saturácia krvi kyslíkom (SpO2). Saturácia kyslíkom predstavuje indikátor nasýtenia krvi kyslíkom v percentách. Štandardná hodnota SpO2 sa pohybuje medzi 90 -100%, čo znamená, že v krvi je obsiahnuté dostatočné množstvo kyslíka na správne fungovanie organizmu. Ak je jej hodnota dlhodobo nižšia ako 90%, má to nepriaznivé účinky na zdravie. Hodnotu SpO2 je preto potrebné neustále monitorovať a analyzovať.

Kým donedávna sa na jej monitorovanie zvyčajne používali lekárske prístroje, vďaka technológiám existuje už aj iný spôsob, ako si hodnoty SpO2 skontrolovať. Oba modely série Huawei Watch 3 dokážu merať hladinu SpO2 priebežne počas dňa. Ich najväčšou výhodou oproti tradičným metódam je, že používatelia si môžu test urobiť kedykoľvek a kdekoľvek bez toho, aby potrebovali ďalšie lekárske vybavenie.

Zdravie na prvom mieste

Vďaka smart hodinkám Huawei máte prehľad o svojom aktuálnom zdravotnom stave vždy po ruke. Lepšie povedané - na ruke. Séria smart hodiniek Huawei Watch 3 po prepojení s aplikáciou Huawei Health umožňuje sledovať váš zdravotný stav v aktuálnom čase a hlavne motivovať k jeho neustálemu zlepšovaniu. Detailný prehľad o vašom zdraví vám pomôže lepšie porozumieť vášmu telu a významne prispeje k želanej rovnováhe. Nezabúdajte, že efektivita v práci sa začína čistou hlavou a najmä zdravým človekom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 30. septembra sa výrobcovia rozhodujú pre zmenu organizácie zodpovednosti výrobcov.


INZERCIA 1 h

Pápež František požehnal v Šaštíne základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina.


3 h

Po mnohých veľkolepých výstavách v zahraničí prichádza opäť na Slovensk Ašot Haas.


INZERCIA 3 h
Skryť Zatvoriť reklamu