SME
Štvrtok, 16. september, 2021 | Meniny má ĽudmilaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?

Potrpíte si na skutočne sofistikované riešenia a uprednostňujete nadčasovú kvalitu? Tento trend by ste nemali prehliadnuť!

S expanziou smart domácností, kde technológie dokonale poznajú osobné užívateľské preferencie a výrazne zvyšujú každodenný komfort, prichádza na scénu nový trend. Volá sa smart interiérový dizajn a zásadne mení „pravidlá hry“. Zatiaľ čo doposiaľ dizajnéri hľadali spôsoby, ako bytovú techniku nechať „zmiznúť“, respektíve ju čo najdiskrétnejšie zakomponovať do celkového štýlu priestoru, dnes sa situácia obracia. Čo sme kedysi skrývali, vystavujeme na prominentných miestach.

Byť smart dnes nestačí, do popredia vystupuje štýl

Pojem smart sa stáva zjednocujúcim prvkom ako pri technológiách, tak aj pri dizajne. Túto skutočnosť v ostatnom čase reflektuje aj najsledovanejšia technologická výstava CES (Consumer Electronics Show). V každoročných reportoch z tohto prestížneho podujatia čoraz častejšie nachádzame zmienky o povyšovaní produktovej estetickej hodnoty až na úroveň samotných technologických inovácií.

Dizajnové hľadisko stúpa v rebríčku priorít vývojových tímov svetových technologických koncernov a pomohlo nastoliť trend inteligentného zariaďovania domácností, teda takého, kde priestorovo výrazné zariadenia ako napríklad klímy či multimediálne centrá nie sú vnímané iba ako účelový, ale aj dizajnérsky upgrade bývania. Obrazovka, čo supluje obraz na stene? Klíma, čo svojimi proporciami a povrchovou úpravou nevtieravo podtrhuje zvyšok interiéru? Tieto a podobné riešenia sa z luxusného privilégia menia na očakávaný štandard našich domovov.

Skrátka, preč sú časy, keď sme sa uspokojili s internetovými návodmi na 10 spôsobov, ako v byte zakamuflovať nevzhľadnú klimatizačnú jednotku. Smart interiérový dizajn, naopak, vychádza z pravidla, že moderné technológie by mali mať dostatočne vyzretú úroveň vypracovania, aby sa stali integrovanou a štýlovou súčasťou miestnosti, podobne ako kus nábytku či zaujímavá dekorácia.

Spojenie top technológií a viacnásobne oceneného dizajnu

High-endové modely klím Ururu Sarara, Stylish a Emura japonskej značky Daikin sú dôkazom, že smart & style je spojenie, ktoré nikdy nevyjde z módy. Za svoj vycibrený dizajn získali celý rad ocenení, napríklad Reddot Design Award 2018, iF Design Award 2018 či Good Design Award 2017.

Daikin si však nevybudoval pozíciu globálneho lídra v chladení a vykurovaní len produkciou pekných modelov. Ururu Sarara, Stylish a Emura tak za svojou elegantnou fasádou skrývajú špičkové technológie. Patria k tomu najlepšiemu nielen v produktovom portfóliu Daikin, ale v celom segmente.

Vlajkové lode Daikin môžete využiť celoročne, pretože chladia, vykurujú a na dôvažok čistia vzduch. Ururu Sarara navyše vzduch aj zvlhčuje a odvhlčuje, pre ešte zdravší pobyt doma. Modely prémiovej triedy ponúkajú automatickú optimalizáciu rozloženia teploty v miestnosti, vedia účinne rozložiť a zneškodniť nebezpečné alergény vo vzduchu a vďaka unikátnej technológii Bluevolution s chladivom R-32 znižujú negatívny dosah na životné prostredie o celých 68 %!

Samozrejmosťou je jednoduché a intuitívne ovládanie, ktoré robí z používania zariadení nielen komfortný, ale aj vysoko personalizovaný zážitok. Stačí pár ťuknutí alebo hlasových pokynov, aby ste sa doma cítili ako v paláci, kde je každý nádych príjemným osviežením tej správnej teploty.

A nebojte sa, vaše nadštandardné pohodlie nejde na úkor prírody. Ururu Sarara, Stylish a Emura znižujú spotrebu elektrickej energie, čo ich zaraďuje medzi najúspornejšie a zároveň najekologickejšie klimatizácie na svete. Viac na www.daikin.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 30. septembra sa výrobcovia rozhodujú pre zmenu organizácie zodpovednosti výrobcov.


INZERCIA 2 h

Pápež František požehnal v Šaštíne základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina.


4 h

Po mnohých veľkolepých výstavách v zahraničí prichádza opäť na Slovensk Ašot Haas.


INZERCIA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu