SME
Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér

Spoločensky zodpovedné investovanie sa čoraz častejšie dostáva do povedomia investorov, ktorí to s našou planétou myslia vážne.

Ak sa investora spýtate, prečo investuje, jeho obvyklou odpoveďou je, že chce zarobiť alebo zvýšiť hodnotu svojho majetku. Pri uvažovaní o podobe svojej investície sa pritom zvykne pozerať na viaceré finančné ukazovatele, ako sú napr. ziskovosť či dlhodobá perspektíva daného odvetvia alebo regiónu.

V zámeroch investorov sa však okrem finančných kritérií paralelne objavujú aj tie nefinančné. Najmä u tých, ktorí sa v nadväznosti na vážne globálne problémy súčasnosti snažia prispieť k lepšiemu svetu pre seba, iných a tiež budúce generácie. Pre investorov začína byť čoraz smerodajnejšie, ako sa firma, do ktorej sa rozhodnú investovať, správa v spoločnosti. Zvažujú, či investujú do subjektov, ktoré znečisťujú životné prostredie, vyrábajú zbrane, zneužívajú detskú prácu, nedodržiavajú ľudské práva alebo do subjektov, ktoré sa usilujú o znižovanie spotreby energií a vody, znižovanie produkcie odpadu a jeho triedenie, dobré pracovné prostredie pre svojich zamestnancov či o podporu projektov zameraných na rozvoj miestnych komunít.

Téma investovania do aktív, ktorých emitenti zohľadňujú sociálne, etické či environmentálne aspekty preto naberá na dôležitosti a mala by sa stať prirodzenou súčasťou našich investícií. O ponuku spoločensky zodpovedných fondov, ktoré môžete nájsť aj pod anglickou skratkou „ESG“ (Environmental, Social, Corporate Governance) alebo „SRI“ (Socially Responsible Investing), sa nedávno rozšírilo aj portfólio ČSOB.

Objavte fondy budúcnosti

Podobne ako si pri nákupe vyberáte potraviny či iné výrobky tak, aby spĺňali aj kritériá udržateľnosti, môžete si vybrať aj pri investovaní. V ČSOB nájdete aj spoločensky zodpovedné riešenie ako investovať, a to ako pre opatrnejších, tak aj odvážnejších investorov. S výberom fondu vám radi poradíme v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a pohyby svojich fondov si môžete pravidelne sledovať priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking.

Viac informácií sa dozviete aj na www.csob.sk a www.csobinvestor.sk.

S investíciou do fondu je spojené aj riziko. Tento materiál je marketingový materiál Československej obchodnej banky, a.s. Viac na www.csob.sk v časti Fondy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pevnou súčasťou parku P3 Bratislava D2 je aj 300-ročný dub.


INZERCIA 8 h

HERRYS spúšťa prieskum, cieľom ktorého je zistiť preferencie kupujúcich a prispieť tak k zlepšeniu kvality bývania v BRATISLAVE.


9 h

Agentúra 2muse zisťovala názor Slovákov na tzv. konvergenciu, teda spájanie služieb pevnej a mobilnej siete do balíkov.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu