SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prvá dáma festivalu

„Budem hostiť festival Art Noveau – Zlatý vek Piešťan a ukážem hosťom, ako to s tou secesiou vlastne je.“ Thermia Palace

(Zdroj: Thermia Palace, Ensana Health Spa Hotels)

Hľadáte miesto, kde by ste si užili slnečné dni babieho leta a nie ste práve ten typ, ktorý by ich dokázal celé len tak preleňošiť v saune, či na procedúrach? Poďte do Piešťan a okrem svetoznámej geotermálnej vody a bahna si užite aj nultý ročník jediného festivalu secesie na Slovensku –Art Noveau s podtitulom Zlatý vek Piešťan.

To, že má secesná krásavica Thermia Palace päť hviezdičiek viete. To, že má viac, ako „10 krížikov na chrbte“ ste možno doposiaľ nevedeli, lebo táto pani na to vôbec nevyzerá. Tak, ako jej vek nebráni vôbec v ničom – nezabránil jej ani zobrať si pod drobnohľad najväčšiu multižánrovú secesnú udalosť piešťanského kúpeľného roka.


Sama Thermia Palace je zhmotnením secesie v tom najrýdzejšom zmysle slova. Stavba samotná, dekorácie a aj secesný skvost zdobiaci Grand Restaurant – na mieru vytvorený originálny obraz Alfonsa Muchu s názvom Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia sú dôkazom toho, že Thermia Palace je jedna z mála otvorených kníh secesie, ktorú je radosť čítať.

V rámci festivalu vás čakajú prehliadky secesných stavieb v Piešťanoch, literárne túlanie sa obdobím secesie, premietanie filmu Svět podle Muchy, komentovaná prehliadka interiérov Kúpeľného domu Irma a 5* hotela Thermia Palace, výstava reprodukcií plagátov Alfonsa Muchu, ktorých originály visia v Mucha Museum v Prahe. Obdobie secesie so všetkou svojou pompéznosťou vám priblíži i swingová hudba či odborné prednášky na tému secesného maliarstva, či kúpeľnej reklamy pochádzajúcej z obdobia secesie, V predposledný deň nultého ročníka festivalu vás čaká swingový koncert priamo na terase pompéznej secesnej dámy v štýlových dobových kostýmoch. O hudobný zážitok sa postará zoskupenie Melody Gentlemen z Ledníc.

Festivalu sa môžete zúčastniť v rámci pobytu, ktorý si hotel Thermia Palace pripravil špeciálne v termíne konania festivalu.

Kompletný program ako i vstupenky na festival nájdete na odkaze.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


13m

Ak plánujete výlet do hlavného mesta, určite by ste nemali vynechať tieto pamiatky a atrakcie.


INZERCIA 7 h

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie denníka SME s knihou len za 4,99 €.


INZERCIA 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu