SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Schneider Electric má podporiť VELUX v uhlíkovej neutralite

Masívne investície sa dotknú zvýšenia energetickej účinnosti výroby aj udržateľného vykurovania závodov

Skupina VELUX, svetový líder v oblasti strešných okien a svetlíkov a spoločnosť Schneider Electric, globálny líder v oblasti digitálnej transformácie energetického riadenia a automatizácie dnes oznámili uzatvorenie novej dohody o rozšírenom partnerstve, ktoré skupine VELUX umožní dosiahnuť cieľ uhlíkovej neutrality do roku 2030 a urýchli plán celoživotnej uhlíkovej neutrality (Lifetime Carbon Neutral), ako reakciu na neustále sa zvyšujúcu potrebu proaktívneho riešenia klimatických zmien.

Už skôr v tomto roku VELUX informoval, že Schneider Electric pomôže spoločnosti VELUX zabezpečiť do roku 2023 ekvivalent 100 % elektriny z obnoviteľných zdrojov v snahe splniť cieľ RE100, V súlade s novou dohodou vytvorí Schneider Electric globálny program s akčnými plánmi na dosiahnutie uhlíkovej neutrality pre každý výrobný závod skupiny VELUX s cieľom úspešne znížiť spotrebu energie a zvýšiť podiel obnoviteľných zdrojov.

„My všetci spoločne – korporácie, vlády a spoločnosť – musíme urobiť viac pre vyriešenie klimatickej krízy a zníženie uhlíkových emisií a musíme v tomto úsilí napredovať rýchlejšie,“ povedal Jörn Neubert, senior viceprezident pre nákup skupiny VELUX. „Skupina VELUX odstraňuje prevádzkové prekážky a alokuje značný účelovo viazaný rozpočet na riešenie klimatických zmien v snahe posunúť klimatickú stratégiu a ambície vyššie v rebríčku svojich priorít. Za partnera sme si na našej ceste zvolili spoločnosť Schneider Electric, pretože zdieľame spoločné hodnoty a Schneider Electric nám vie pomôcť vytvoriť, zaviesť a urýchliť globálny program. Naše partnerstvo zabezpečí čo najrýchlejšie napredovanie.“

Rozšírené partnerstvo posilní ambície skupiny VELUX dosiahnuť 100 %-nú uhlíkovú neutralitu už do roku 2030 (ciele 1 a 2), desaťročia pred splnením ďalších cieľov, a celoživotnú uhlíkovú neutralitu do osláv 100. výročia vzniku, v roku 2041. Tento priekopnícky záväzok znamená, že sa skupina VELUX zaviazala eliminovať historickú uhlíkovú stopu od svojho založenia, znížiť budúce emisie CO2 v súlade s prevládajúcou vedeckou mienkou o klíme aj nad rámec scenára otepľovania o 1,5°C podľa Parížskej dohody a uzavrieť partnerstvo s Fondom na ochranu prírody (WWF) v oblasti projektov na záchranu lesov na celom svete. Skupina VELUX ďalej pracuje na znížení uhlíkových emisií naprieč svojím hodnotovým reťazcom (cieľ 3) o polovicu do roku 2030.

„Je pre nás cťou, že si nás skupina VELUX vybrala za svojho partnera v oblasti uhlíkovej neutrality,“ povedal Christel Heydemann, zodpovedný za európske prevádzky spoločnosti Schneider Electric. „Urýchlené kroky v oblasti klímy sú pre nás kľúčové, aby sme sa vyhli najhorším dopadom globálneho otepľovania. Vieme, že dnes je možné splniť scenár otepľovania o 1,5°C prostredníctvom overených dekarbonizačných riešení, ako sú efektívne využívanie zdrojov, zabezpečenie obnoviteľných zdrojov energií v našich prevádzkach aj mimo nich a kvalitné uhlíkové kredity a kompenzačné opatrenia. Skupine VELUX patrí pochvala za to, že si uvedomuje naliehavosť klimatických zmien a zrýchľuje plnenie svojich ambicióznych cieľov v oblasti klímy a podniká konkrétne kroky pre dosiahnutie nulových emisií omnoho skôr ako v roku 2050.“

Trojročné partnerstvo sa vzťahuje na všetky výrobné závody spoločnosti VELUX. Spoločnosť Schneider Electric, ocenená vo februári 2021 v rebríčku Corporate Knights Global 100 Index ako najviac energeticky udržateľná firma, vytvorí globálny dekarbonizačný program, ktorý bude obsahovať nasledujúce kroky:

  • Energetické zhodnotenie všetkých výrobných prevádzok skupiny VELUX, ktoré povedie k vytvoreniu a zavedeniu akčných plánov pre dosiahnutie nulových emisií CO2.
  • Podpora programu skupiny VELUX o energetickej výnimočnosti v súlade s ISO50001, ktorý je zameraný na zlepšovanie energetickej účinnosti, rozširovanie udržateľného vykurovania a získavanie elektriny z obnoviteľných zdrojov v snahe ukončiť využívanie fosílnych palív.
  • Zavedenie globálneho monitorovacieho systému EcoStruxure™ Resource Advisor od spoločnosti Schneider Electric na meranie a analýzu spotreby energií.

Spoločnosť VELUX spustí pilotnú realizáciu akčných plánov na dosiahnutie nulových uhlíkových emisií v dvoch energeticky najnáročnejších závodoch, ktoré predstavujú približne 25 % celkovej spotreby energie vo výrobe spoločnosti VELUX: JTJ Sonneborn Industrie GmbH v Nemecku a NM Polska Sp. z o.o. v Poľsku. Významné investície nasmerované do týchto závodov majú za cieľ prejsť na vykurovanie z obnoviteľných zdrojov, a to nainštalovaním tepelných čerpadiel poháňaných zelenou elektrinou a využívaním drevného odpadu z certifikovaných lesov (FSC/PEFC), ktorý vznikol priamo na mieste. VELUX tiež investuje do solárnych článkov a bude naďalej zvyšovať energetickú efektívnosť závodov optimalizáciou dodávateľských systémov, výrobných procesov a energetickým manažmentom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt

Kúpou neobyčajného adventného kalendára z Kauflandu pomôžete rodinám v ohrození.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu