SME
Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Termming vo Veľkých Kapušanoch modernizuje tepelné hospodárstvo

Termming začal s modernizáciou v máji tohto roku. Projekt, v hodnote viac ako 2 mil. eur, bude ukončený už v októbri.

Termming, člen Skupiny ENGIE, vyrába a distribuuje teplo už od roku 1996 a tepelné hospodárstva prevádzkuje vo viacerých slovenských mestách – Bratislava, Trnava, Báhoň, Malacky, Pezinok, Stupava, Kanianka a Lehota pod Vtáčnikom. V januári 2016 spoločnosť prevzala do prevádzky aj tepelné hospodárstvo vo Veľkých Kapušanoch. Prostredníctvom 3 zdrojov tepla s celkovým výkonom 25 MW, ročne dodáva obyvateľom mesta teplo v objeme takmer 55 tisíc GJ.

V máji tohto roku Termming začal s komplexnou modernizáciou tepelného hospodárstva, ktorá zahŕňa rekonštrukciu 2,5 km rozvodov, dodávku a montáž 25 domových odovzdávacích staníc tepla, montáž merania a regulácie a úpravu technológie v jednej z plynových kotolní. Najväčšia časť viac ako 2-miliónovej investície bude využitá na modernizáciu distribučnej siete, ktorá zmení systém dodávky tepla v meste zo 4-rúrkových na 2-rúrkové rozvody, čo výrazne zvýši jej účinnosť. Technicky zastarané rozvody sa postupne vymenia za nové oceľové a plastové predizolované potrubie s lepšími izolačnými vlastnosťami, vďaka čomu sa znížia tepelné straty. Celá rekonštrukcia bude ukončená v októbri 2021.

„Výmena rozvodov je spojená s rozkopávkami, ktoré môžu do určitej miery obmedziť komfort obyvateľov Veľkých Kapušian. Modernizácia distribučnej siete je však nevyhnutná. Sme presvedčení, že po jej realizácii obyvatelia ocenia výsledky našej práce v podobe spoľahlivej dodávky energie. Po ukončení prác bude terén upravený do pôvodného stavu,“ hovorí Miroslav Pajchl, riaditeľ úseku výroby a distribúcie tepla v Skupine ENGIE.

Rekonštrukciou časti rozvodov modernizácia tepelného hospodárstva vo Veľkých Kapušanoch nekončí. Termming má v budúcnosti v pláne pokračovať vo výmene ďalších úsekov rozvodov tepla v meste. Celková modernizácia tepelného hospodárstva prispeje k minimalizácii porúch a následných odstávok a k celkovému zefektívneniu výroby tepla.

Viac informácií o Skupine ENGIE a jej službách: www.engie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt

Kúpou neobyčajného adventného kalendára z Kauflandu pomôžete rodinám v ohrození.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu