SME
Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slováci prepadli SENCORMÁNII a hľadajú najstarší spotrebič

Sencor hľadá svoj najstarší spotrebič na Slovensku.

História značky Sencor sa začala písať v roku 1969, keď Američania pristáli na Mesiaci, prvýkrát vzlietol Boeing 747 aj nadzvukový Concorde, vznikol predchodca Internetu, začala sa výroba Škody 100... Jednoducho, bol to rok plný mimoriadnych udalostí a jednou z nich bol aj vznik japonského Sencoru.

Kazetové magnetofóny a autorádiá Sencor sa stali okamžite hitom v Ázii aj v Európe. V roku 1972 Sencor triumfoval vôbec prvým viacstopovým stereo magnetofónom. K prevratným technológiám sa onedlho pridala funkcia „reverse“, možnosť nahrávať na dvojitý kazetový magnetofón, prenosné Hi-Fi systémy. V 90-tych rokoch sa stal Sencor európskou firmou, no japonských zásad sa drží doteraz. Svoje výrobky z oblasti spotrebnej elektroniky, tabletov a telefónov, kancelárskej techniky, autoelektroniky, zdravia a krásy, kuchyne a domácnosti dodáva do viac ako 55 krajín sveta.

Sencor si obľúbili aj Slováci, a to napriek tomu, že kedysi bol ťažko dostupný a cesta k nemu viedla len cez náročné „pašovanie“ zo zahraničia, alebo cez Tuzex.

Spotrebiče, ktoré slúžili celým generáciám, sa ešte aj dnes nájdu v slovenských domácnostiach a nielen ako nostalgická spomienka, ale ako stále funkční pomocníci. Kvalitu výrobkov Sencor potvrdzuje aj mikrovlnka, prihlásená doSENCORMÁNIE rovnako ako rádiobudík a ďalšie dnes už retro spotrebiče.

Sencor hľadá svoj najstarší spotrebič na Slovensku. Ak doma taký máte, bez ohľadu na jeho funkčnosť, prihláste ho doSENCORMÁNIE na FB Sencor SK a môžete vyhrať zaujímavé ceny.

Pozrite si retro spotrebiče v SENCORMÁNII!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu