SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slováci prepadli SENCORMÁNII a hľadajú najstarší spotrebič

Sencor hľadá svoj najstarší spotrebič na Slovensku.

História značky Sencor sa začala písať v roku 1969, keď Američania pristáli na Mesiaci, prvýkrát vzlietol Boeing 747 aj nadzvukový Concorde, vznikol predchodca Internetu, začala sa výroba Škody 100... Jednoducho, bol to rok plný mimoriadnych udalostí a jednou z nich bol aj vznik japonského Sencoru.

Kazetové magnetofóny a autorádiá Sencor sa stali okamžite hitom v Ázii aj v Európe. V roku 1972 Sencor triumfoval vôbec prvým viacstopovým stereo magnetofónom. K prevratným technológiám sa onedlho pridala funkcia „reverse“, možnosť nahrávať na dvojitý kazetový magnetofón, prenosné Hi-Fi systémy. V 90-tych rokoch sa stal Sencor európskou firmou, no japonských zásad sa drží doteraz. Svoje výrobky z oblasti spotrebnej elektroniky, tabletov a telefónov, kancelárskej techniky, autoelektroniky, zdravia a krásy, kuchyne a domácnosti dodáva do viac ako 55 krajín sveta.

Sencor si obľúbili aj Slováci, a to napriek tomu, že kedysi bol ťažko dostupný a cesta k nemu viedla len cez náročné „pašovanie“ zo zahraničia, alebo cez Tuzex.

Spotrebiče, ktoré slúžili celým generáciám, sa ešte aj dnes nájdu v slovenských domácnostiach a nielen ako nostalgická spomienka, ale ako stále funkční pomocníci. Kvalitu výrobkov Sencor potvrdzuje aj mikrovlnka, prihlásená doSENCORMÁNIE rovnako ako rádiobudík a ďalšie dnes už retro spotrebiče.

Sencor hľadá svoj najstarší spotrebič na Slovensku. Ak doma taký máte, bez ohľadu na jeho funkčnosť, prihláste ho doSENCORMÁNIE na FB Sencor SK a môžete vyhrať zaujímavé ceny.

Pozrite si retro spotrebiče v SENCORMÁNII!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


5 h

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 15 h

Kúpou neobyčajného adventného kalendára z Kauflandu pomôžete rodinám v ohrození.


INZERCIA 15 h
Skryť Zatvoriť reklamu