SME
Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Franšízant novej reštaurácie McDonald’s na Nivách

Po dlhej ceste autobusom môžete zahnať svoj hlad v Mekáči.

Výťah priamo do reštaurácie, veľa priestoru pre zákazníkov a jediný McDrive v centre hlavného mesta. To je reštaurácia McDonald’s v novootvorenom centre Nivy, ktorú prevádzkuje franšízant Andrej Barčák. Tesne pred otvorením nervózny nebol, tvrdil, že nič nepodcenili a pripravovali sa od marca. Aký bude nový bratislavský Mekáč a kto je človek, ktorý za ním stojí?

Budúcnosť vidí v službách, preto sa pred dvoma rokmi pustil Andrej Barčák do ročného tréningu a po jeho úspešnom ukončení prevzal v novembri 2020 reštauráciu v bratislavskom Auparku. Začínala sa druhá vlna pandémie koronavírusu Covid 19, ale Andrej Barčák a jeho tím nepokojné obdobie ustáli dobre: „V tom období sa ukázala sila značky McDonald’s. Nemuseli sme prepustiť ani jedného zamestnanca a vďaka možnostiam predaja cez McDrive, donáške a jedlu so sebou sme fungovali relatívne stabilne,” spomína Barčák.

Jediný McDrive v centre je na Nivách
Po niekoľkých mesiacoch od úspešného prevzatia reštaurácie v Auparku dostal ponuku stať sa prevádzkovateľom ďalšej reštaurácie v novootvorenom nákupnom centre Nivy spojenom s autobusovou stanicou. „Aktuálne je to reštaurácia McDonald’s, ktorá sa radí k tým, čo majú najväčšiu kapacitu v Bratislave. A je plne prispôsobená tomu, že je súčasťou autobusovej stanice,“ hovorí Andrej Barčák, kým prechádzame interiérom inšpirovaným americkým dinerom 50. Rokov. Prezradil tiež, že jednozložkové objednávky ako napríklad káva alebo zmrzlina, majú v poradí prednosť, takže kúpiť si občerstvenie pred odjazdom autobusu nezaberie doslova viac ako niekoľko minút. Okrem toho je reštaurácia McDonald’s v Nivách vybavená McDriveom - jediným v centre Bratislavy.

Majú 65 členný tím a stále naberajú
Postarať sa o zákazníkov v reštaurácii, o McDrive a prípravu jedla na take away, či pre donášku si vyžaduje početný, ale aj skúsený tím. Obzvlášť pre mimoriadnu polohu reštaurácie - v nákupnom centre napojenom na autobusovú stanicu, kde v špičke očakávajú nápor aj 20-tisíc ľudí denne.
„Do reštaurácie na Nivách sme nabrali veľa nových kolegov. Hľadali a vyberali sme ich od marca, čo mala na starosti moja vedúca reštaurácie z Auparku. Tam som mal šťastie na skvelý tím, preto sme sa rozhodli vystavať na jeho základoch aj tím Nív,” vysvetľuje Barčák. Mnohí zamestnanci reštaurácie v Auparku dostali vďaka povýšeniu možnosť stať sa manažérmi v Mekáči na Nivách.
Aby sa podarilo od otvorenia zabezpečiť bezproblémovú prevádzku, ďalších zamestnancov McDonald’s dočasne doplnil z iných bratislavských reštaurácií. Nováčikovia sa tak budú učiť od skúsených kolegov, kým sa nezabehnú a nezískajú v práci dostatočné sebavedomie.

Živá Bratislava s chuťou na Mekáč
Andrej Barčák sa do Bratislavy prisťahoval z Česka , kde sa kedysi aj začal pripravovať na rolu franšízanta McDonald’s. Na Slovensko si zvykol a hovorí, že sa tu cíti ako na dovolenke. „V porovnaní s Prahou je tu krajšie a teplejšie počasie. A tiež som si všimol, že Slováci a najmä Bratislavčania sú veľmi spoločenskí a radi trávia čas večer vonku. Je pekné vidieť, že v centre Bratislavy sú na rozdiel od Prahy miestni a nielen turisti,” uvažuje Barčák.
Rozdiel vidí aj vo vzťahu Slovákov a Čechov k samotnej značke. Kým v Česku je podľa neho vnímaná viac ako fast food, na Slovensku sa stala priestorom na stretnutia skupín priateľov alebo rodín.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt

Kúpou neobyčajného adventného kalendára z Kauflandu pomôžete rodinám v ohrození.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu