SME
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie

Celosvetovo viac než polovica ľudí trávi viac než osem hodín denne pod umelým svetlom, preto si ho dobre vyberte.

Väčšina z nás vyberá osvetlenie primárne s ohľadom na jeho dizajn, pozornosť by ste však mali venovať aj jeho kvalite – nekvalitné osvetlenie totiž môže spôsobiť celý rad zdravotných problémov.

Trávenie času pri umelom osvetlení

Je až prekvapivé, že podľa prieskumu spoločnosti Signify trávi každý desiaty človek v Českej republike pod umelým osvetlením viac než 16 hodín denne – celosvetový priemer je pritom iba 7 % ľudí. Výskum tiež ukázal, že mladšie generácie – skôr než aby trávili čas vonku – sedia pod umelým osvetlením dlhšie. 67 % ľudí vo veku 18 – 24 rokov trávi každý deň osem alebo viac hodín v neprirodzenom svetle, oproti 43 % ľudí nad 55 rokov.

Výber svetla navrhnutého pre pohodlie vašich očí

„Spotrebitelia si často neuvedomujú rozdiely v LED osvetlení. Osvetlenie bývalo výhradne funkčným nákupom, ale pretože trávime stále viac času vnútri miestností a doma, kvalita svetla sa stala ešte dôležitejšia. Vyvinuli sme štandard EyeComfort, overujúci pohodlie pre oči, ktoré vedú zákazníkov a pomáhajú im s výberom svetla vhodného tak pre ich oči, ako aj pre ich domov,“ vysvetľuje Rowena Lee zo spoločnosti Signify, ktorá vyrába osvetlenia a žiarovky značky Philips.

Pohodlie našich očí trpí zlým osvetlením

Andrew Stockman, profesor Ústavu oftalmológie University College London (UCL), hovorí:„Typ osvetlenia, ktoré denne používame, môže mať dopad na kvalitu nášho života. Napríklad riadenie farby a intenzity osvetlenia v priebehu dňa môže zlepšiť naše spánkové vzorce, čo môže byť rozhodujúce pre pohodu a zdravie. Naproti tomu umelé svetlo, ktoré bliká, môže mať škodlivý vplyv na kvalitu života a môže viesť k nepohodliu očí, bolestiam hlavy a občas aj epileptickým záchvatom. Výber správneho osvetlenia je veľmi dôležitý.“

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


2 h

Vianočný fond pomoci od Orange medzi organizácie prerozdelí sumu 40 000 eur.


INZERCIA 12 h

Ako sa z malého odštepného závodu stal dôležitý hráč v oblasti energetiky, hovoríme s generálnym riaditeľom Bystríkom Berthotym.


INZERCIA 12 h
Skryť Zatvoriť reklamu