SME
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy

Experti na polystyrén radia použiť sivý polystyrén, pretože má až o 20 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti a aj ďalšie výhody

Každý, kto sa chystá na tepelnú izoláciu podlahy, fasády alebo plochej strechy rodinného domu či inej budovy, by si mal dobre zvážiť, aký materiál použiť. V čom je tedasivý polystyrén lepší v porovnaní s bielym polystyrénom a minerálnou izoláciou?

Sivý – s tepelnou izoláciou robí divy

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén, v prípade sivého polystyrénu GrEPS® od spoločnosti Austrotherm dokonca až o 20 %. Znamená to, že pri rovnakej hrúbke dosahuje výrazne vyššie úspory tepla ako biely EPS. Inými slovami, na dosiahnutie rovnakej tepelnej izolácie vám stačí užšie zateplenie sivým polystyrénom GrEPS® , čo takisto prináša výrazné finančné úspory. Oproti minerálnej izolácii má totižnižšiu nasiakavosť a vyššiu pevnosť v tlaku. Okrem toho sa s ním veľmi ľahko manipuluje a vyžaduje nižšie náklady na prepravu a skladovanie. Aktuálne dokonca skracuje čas realizácie, a to vďaka garantovanej dodávke do 5 dní od spoločnosti Austrotherm. Ďalšou veľkou výhodou je, že má univerzálne použitie. Zateplíte ním celý dom či inú budovu – od podlahy cez fasádu až po strechu.

Sivý – s podlahou a fasádou robí divy

Užšie zateplenie, ktoré je možné iba so sivým polystyrénom, prináša so sebou množstvo výhod. Keď tepelne izolujete podlahu, ušetríte na svetlej výške a na výške zvislých nosných konštrukcií. Keď zatepľujete fasádu, dosiahnete väčší prístup svetla cez okná. Ušetríte na komponentoch zatepľovania – na kratších kotvách, menšom množstve stierkovacej hmoty, sieťkach či omietkach na osteniach a takisto na šírke vonkajších parapetov, šírke oplechovania a hrúbke nosnej konštrukcie. Sivý polystyrén však ponúka aj ďalšie praktické riešenia. Experti na polystyrén odporúčajú počas slnečných dní použiť Austrotherm GrEPS® Reflex so špeciálnou povrchovou reflexnou vrstvou, ktorá zabraňuje prehrievaniu polystyrénu a uľahčuje aplikáciu.

Sivý – s plochou strechou robí divy

Sivý polystyrén je ideálny na všetky typy striech vrátane plochých. Už spomínaná spoločnosť Austrotherm poskytuje komplexné riešenie tepelnej izolácie a odvodnenia plochej strechy. To znamená, že všetky potrebné produkty získate od jedného spoľahlivého výrobcu a teraz navyše ešte výhodnejšie. Napríklad na spády môžete využiť mimoriadnu zľavu až 30 %, kladačný plán vám Austrotherm vypracuje dokonca úplne zadarmo. Okrem toho ušetríte aj na výške atiky a oproti minerálnej izolácii na jednoduchšej stropnej konštrukcii. Jednoducho zatepľovanie sivým polystyrénom sa naozaj oplatí.

Obrázok, na ktorom je text  Automaticky generovaný popis

Expresné dodanie už do 5 dní

Okrem voľby správneho materiálu záleží aj na voľbe správneho výrobcu. Spoločnosť Austrotherm sa dlhodobo špecializuje na výrobu polystyrénu špičkovej rakúskej kvality. Disponuje preto najväčším portfóliom polystyrénových produktov, čo platí aj pre sivý polystyrén. Do konca októbra tohto roku navyše môžete využiť špeciálnu akciu. Vybrané produkty vám pri objednávke nad 20 m3 dodá rekordne rýchlo – už do 5 dní. A to je v súčasnej situácii, keď sa na každý materiál musí dlho čakať, výhoda na nezaplatenie. Do zateplenia svojho rodinného domu či inej stavby sa môžete pustiť bez zbytočného čakania a prestojov. Spoľahnite sa na expertov na polystyrén.

Viac na www.expertinapolystyren.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


3 h

V poradí štvrtý rok sa dm zmenou BLACK piatku na GIVING rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu e-shopu.


4 h
Víťaz kategórie Plug-in hybrid, populárna OCTAVIA štvrtej generácie, vôbec po prvý raz ponúka novú formu pohonu, kombinujúcu spaľovací motor a elektromotor.

S modelmi ENYAQ iV a OCTAVIA iV získala dve prvé miesta.


7 h
Skryť Zatvoriť reklamu