SME
Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier

S príchodom jesene dochádza k zvýšenému výskytu ochorení horných dýchacích ciest a pľúc. Tie môžu prejsť do chronického stavu.

Na Slovensku bolo podľa posledných dostupných údajov sledovaných v odborných ambulanciách 18 161 detí pre chronické ochorenia dolných dýchacích ciest vrátane prieduškovej astmy, ďalších 1 599 detí bolo liečených na zápal pľúc (NCZI 2021). V súčasnosti k nim pribudli deti, u ktorých sa prejavili komplikácie po prekonaní ochorenia COVID-19. Liečbe práve týchto detských pacientov (od narodenia do nedovŕšených 19 rokov) z celého Slovenska sa už viac ako 100 rokov venuje Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec.

Zdravotnícke zariadenie sa počas dlhých rokov svojej pôsobnosti vyprofilovalo na špičkové pracovisko, ktoré disponuje moderným materiálno-technickým vybavením a erudovaným personálom s ľudským prístupom. Ústavná a ambulantná liečebno-preventívna starostlivosť je deťom poskytovaná na vysokej odbornej úrovni s akcentom na najnovšie vedecké poznatky. Tomu napomáha jedinečná poloha na úpätí Vysokých Tatier a horská klíma.

Ďalším benefitom, ktorým sa ústav významne odlišuje od iných zdravotníckych zariadení, je prostredie komplexne zamerané na detského pacienta – farebnosť, detské motívy vybavenia, herne pre deti, vonkajšie ihriská, zimné klzisko, organizované voľnočasové aktivity. Okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre deti zabezpečený aj výchovno-vzdelávací proces v Základnej škole s materskou školou a v školskom klube.

Dieťa (samé alebo so sprievodcom) môže byť prijaté na pobyt na základe návrhu na diagnosticko-liečebný pobyt, ktorý vypíše všeobecný lekár pre deti a dorast alebo odborný lekár – pneumológ, imunoalergológ alebo formou prekladu z iného zdravotníckeho zariadenia. Ústav má uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami v rámci SR. Návrh sa po vyplnení zasiela poštou priamo na adresu ústavu.

Adresa:

Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec,

Dolný Smokovec 70, 059 81 Vysoké Tatry

Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.nudtarch.sk

Tel. kontakt: +421 911 990 604, +421 911 907 912

E-mail: ingrid.mlada@nudtarch.sk, miroslava.kuncova@nudtarch.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Aktuálna kolekcia ponúka kvalitné oblečenie na každú príležitosť za dostupné ceny pre všetkých členov rodiny.


INZERCIA 7 h

Električka, cyklotrasa ale aj nemocnica v susedstve môže zvýšiť hodnotu vášho budúceho bývania.


INZERCIA 7 h

Vlakový cestovný poriadok platný už od decembra si kúpite spolu so SME už dnes.


INZERCIA 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu