SME
Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

Pestovateľské workshopy pre deti v Šamoríne

Leier sa stal súčasťou veľmi milého vzdelávacieho projektu.

Pestovateľské workshopy na zákaldných školách v ŠamorínePestovateľské workshopy na zákaldných školách v Šamoríne (Zdroj: Leier Baustoffe SK)

Spoločnosť Leier Baustoffe SK spolu so záhradníctvom ABIES a Regionálnou agentúrou Šamorín zorganizovali workshopy sadenia a spoznávania rastlín pre detičky na školách.

Leier ako výrobca stavebných materiálov zabezpečil vysoké záhony z Durisolu, ktoré boli umiestnené do štyroch základných škôl. Záhony sú ideálnym riešením pre vybudovanie komunitných bylinkových záhrad, práve vďaka bezúdržbovosti a ich vysokej odolnosti. Sú však skvelou voľbou aj z hľadiska ekológie, nakoľko Durisol je prírodný a recyklovateľný materiál, ktorý prispeje k edukácii detí a ich vedeniu k ochrane životného prostredia a našej prírody.

Počas celého júna sa na školách konali workshopy, na ktorých si detičky do záhonov vysadili takmer 20 druhov liečivých rastlín. Tie sa následne učili spoznávať a určovať. Nápad budovania komunitných záhrad pochádza z Maďarska, a to konkrétne od združenia Pisztráng Kör Egyesület z obce Dunasziget, ktorá je dlhodobým partnerom mesta Šamorín. Projekt tiež slúžil k podpore a rozvíjaniu vzájomných slovensko - maďarských vzťahov a mal veľký úspech. Deti sa naučili starať o rastlinky a na záver si mohli vychutnať aj reálne plody svojej práce. Kurzy ukončili spolu s rodičmi veselou ochutnávkou čajov z čerstvých byliniek, ktoré si samy vypestovali.

Tešíme sa, že naše Leier Durisol vysoké záhony budú školám robiť radosť ešte dlhé roky.

Zostrih z workshopov si môžete pozrieť tu: VIDEO

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.

Pribylinská 3, 831 04 Bratislava

Tel: 02/44 888 846

www.leier.sk

leier@leier.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prvá nabíjacia stanica Shell Recharge sa nachádza na obojstranne prístupnej čerpacej stanici Shell Beladice.


16m

Keď už nevládzu, prosia nás, aby sme ich napojili, hovorí primár OAIM MUDr. Michal Blanár.


52m

Vianoce v O2 nekončia komerčnými ponukami, ale pokračujú dobrými skutkami.


58m
Skryť Zatvoriť reklamu