SME
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu

Henna je ako prírodné farbivo a liečivá bylinka používaná už viac než 5000 rokov.

Podľa dochovaných zdrojov, nielen slávne krásky Kleopatra a Nefertiti, ale i ostatné vysoko postavené ženy staroveku používali hennu k farbeniu pokožky, vlasov a líčeniu pier, očí, obočia aj nechtov. V Indii sa dodnes henna používa na zdobenie pokožky a líčenie.

Henna a dočasné tetovanie
Henna tetovanie sa zo zahraničia dostalo aj k nám a stalo sa veľmi populárnym. Ide o dočasné tetovanie, resp. kreslenie na pokožku, ktoré sa postupne vymýva umývaním. Takéto kresby hennou sa dajú dnes spraviť v štúdiách, alebo nakresliť svojpomocne doma. Aby sa nemusela henna pracne zarábať s vodou a nanášať na pokožku, nechať pôsobiť a potom odstraňovať z pokožky ako zaschnutý prášok, zamerala sa rodinná firma Curiosa zo Švédska ako jedna z prvých na výrobu praktických henna pier.

Ako hlavnú zložku obsahujú hennový extrakt a ich zloženie je100% prírodné a netestované na zvieratách. Jednoduché a praktické henna perá na pokožku s názvom Henna Penna sa dajú kombinovať v 5 odtieňoch (originál telová, ónyxová čierna, smaragdová zelená, rubínová červená a jantárová hnedá). Vytvoriť sa tak dá množstvo kreatívnych ornamentov kdekoľvek na tele. Nič menej, ak človek nevie dobre kresliť, či nemá predstavivosť, môže použiť šablónu, aby bol výsledok ozaj profesionálny.

Henna a líčenie
Líčenie hennou je u nás pomerne nové. Jeho výhodou je, že vďaka farbivým vlastnostiam henny vydrží na pokožke dlhšie a je čisto prírodné, neobsahuje iné syntetické farbivá.
Aby bolo líčenie hennou naozaj praktické, rýchle a bezpečné, odporúča sa použiť radšej henna pero než samotný hennový prášok. Firma Curiosa vyrába okrem pier na dočasné tetovanie aj henná perá na semi-permanentné líčenie očí Henna Eyes, obočia Henna Eyebrows a pier Henna Lips. Dá sa povedať, že Henna perá sú revolučným produktom, ktorý dodáva kontúram očí a pier módnu a dlhotrvajúcu farbu vďaka extraktu z čistej henny. Henna Eyes je semi-permanentná očná linka založená na 100% prírodných ingredienciách. Dostupná je v rôznych farbách. Rýchlo a ľahko sa aplikuje, nerozmazáva sa a vydrží celý deň.Rovnako ľahko sa dá aj odlíčiť.

Na slovenskom trhu je sú tieto produkty dostupné na eshope: www.hennapenna.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


6 h

V poradí štvrtý rok sa dm zmenou BLACK piatku na GIVING rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu e-shopu.


7 h
Víťaz kategórie Plug-in hybrid, populárna OCTAVIA štvrtej generácie, vôbec po prvý raz ponúka novú formu pohonu, kombinujúcu spaľovací motor a elektromotor.

S modelmi ENYAQ iV a OCTAVIA iV získala dve prvé miesta.


10 h
Skryť Zatvoriť reklamu